Tak było rok temu

Rok temu w Elblągu było już biało! Listopad 2016 roku w Elblągu przyniósł śnieg i przymrozki, jak będzie w tym roku?

„Zima zaskoczyła drogowców”, „W Elblągu zrobiło się biało”– takie nagłówki pojawiały się już w mediach równo rok temu. W listopadowy wieczór 8 listopada 2016 roku kilka razy sypnęło białym puchem. Na drogach było bardzo niebezpiecznie! Przy gruncie temperatura spadła do -2 stopni.

„Dziś rano na całej trasie z Małdyt do Elbląga – ani jednej piaskarki,nawet malutkiej,nie widziałam. Natomiast zdarzenia drogowe co najmniej dwa.A przecież o przymrozkach,marznącym deszczu ze śniegiem trąbicie od kilku dni co najmniej!!! Aż strach pomyśleć, co będzie jutro!!! Bo przecież asfalt czarny,to po co sypnąć??!! „- aż trudno uwierzyć ale taki list otrzymaliśmy od Czytelniczki 8 listopada 2016 roku.

W ciągu najbliższych 16 dni w Elblągu nie spadnie śnieg – tak wynika z prognozy pogody serwisu TVN Meteo, kiedy więc przyjdzie pierwszy śnieg?

Po 12 listopada temperatura trochę się obniży i będzie przeważnie od 5, 6 stopni na wschodzie do około 10 na południu Polski. Od 17 listopada nastąpi ciąg dalszy ochłodzenia i będzie na ogół poniżej 10 stopni, ale nadal w całym kraju powyżej zera – informuje serwis pogodowy TVN Meteo.

Na pierwsze poważne mrozy będziemy musieli poczekać do ostatnich dni grudnia. W Sylwestra – według przewidywań specjalistów z USA – w Warszawie może spaść powyżej 5 centymetrów śniegu.

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze