fot. Wirtualna Polska

Zamknięte sklepy w niedzielę. W Elblągu są już pierwsze przypadki! Ustawa o zakazie handlu jeszcze nie weszła w życie, a w Elblągu już sami właściciele podejmują decyzję o zamknięciu sklepu w niedzielę.

Powszechna Spółdzielnia Spożywców Społem w Elblągu ogłosiła, że od niedzieli 5 listopada ich placówki handlowe są zamknięte do odwołania. O zmianach poinformowała zarówno na własnej stronie internetowej, jak również wywieszając kartki na drzwiach sklepów Społem.

Zdjęcie jednego z zamkniętych sklepów spółdzielni, mieszczącego się przy ul. Słonecznej w Elblągu, redakcja WP Finansów dostała od czytelniczki serwisu.

PiS pracuje nad projektem zakazu handlu w niedzielę

PiS wznowiło pracę nad projektem zakazującym handel w niedzielę. Ciężko na tą chwilę mówić o szczegółach projektu, ponieważ jest on w fazie początkowej, rząd sprawia wrażenie, że nie zależy mu na szybkim jego procedowaniu, pracę nad nim jednak wymuszają związki zawodowe.

Wszystko wskazuje na to, że zakaz handlu będzie dotyczył drugiej i czwartej niedzieli miesiąca i nie będzie on obejmował sklepów całodobowych.

Rada Ministrów nie chce kary więzienia za złamanie zakazu. Związek Zawodowy „Solidarność” proponowała dwa lata więzienia. Według rządu spod zakazu handlu w niedziele powinni być wyłączeni m.in. operatorzy pocztowi.

Carrefour może ominąć przepis!

Francuska sieć Carrefour zmienia godziny otwarcia części swoich sklepów w Polsce. Czynne całą dobę są już m.in. niektóre markety w Warszawie, Łodzi, Krakowie i Poznaniu. W sumie jest ich już kilkadziesiąt, a systematycznie uruchamiane są kolejne.

Carrefour Polska zarządza obecnie w Polsce siecią ponad 800 sklepów w pięciu formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego.

Czy Carrefour w Elblągu również wydłuży czas pracy? Tego na tą chwilę nie wiadomo, jak również tego, kiedy zakaz handlu wejdzie w życie.

Fakt jest taki, że właściciele sklepów sami z siebie decydują o zamknięciu sklepu w niedzielę. Czy zatem ustawa jest w ogóle potrzebna?

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze