fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag/ z lewej Marta K. z prawej jej mama

Elblążanka niebezpieczna dla zwierząt ale i dla ludzi! 32-letnia Marta K. usłyszała w czwartek 9 listopada zarzut znęcania się nad zwierzętami. Jak udało nam się ustalić kobieta usłyszy wkrótce zarzut groźby karalnej.

Po naszej interwencji zarówno lokalna prasa jak i ogólnopolska opisała przestępstwa wobec zwierząt, których dokonywała 32-letnia elblążanka na terenie naszego miasta.

32-latka z Elbląga usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzętami. Kobieta przyjmowała z ogłoszeń chomiki, świnki morskie i szczeniaki, następnie wypuszczała je na „wolność”. „Wolnością” dla gryzoni miała być była rzeka Elbląg, a dla szczeniaków – pojemnik na odpady. Policjanci szacują, że w ciągu ostatnich 6 miesięcy mogła przyjąć nawet kilkadziesiąt zwierząt. Grozi jej kara do 3 lat więzienia – informował nas wczoraj Jakub Sawicki, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Z naszych ustaleń wynika, że Marta K. nie popełniała przestępstw tylko wobec zwierząt ale również i ludzi. Wobec Marty K. toczy się również policyjne postępowanie w sprawie kierowanych gróźb do innej elblążanki.

Marta K. groziła elblążance, że ją zabije nożem, z materiałem dowodowym, do którego również dotarliśmy zapoznaje się w tej chwili elbląska policja.

32-letnia elblążanka obecnie jest na wolności, w czwartek, 9 listopada w obecności swojej mamy na Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu składała wyjaśnienia, jednak tylko w zakresie przestępstw wobec zwierząt, wyjaśnienia ws kierowania gróźb karalnych w stosunku do elblążanki Marta K najprawdopodobniej będzie składała w następnym tygodniu.

Obecnie 32-latce z Elbląga grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, pamiętajmy jednak, że toczy się wobec niej postępowanie ws gróźb – Art. 190 KK o groźbach stanowi:

„Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

Kara zatem może się zwiększyć z 3 lat do nawet 5. Wielu z naszych Czytelników wskazywało również uwagę na rolę Mamy 32-letniej elblążanki. Zdaniem internautów jej mama doskonale wiedziała o przestępczych czynach swojej córki.

O przesłuchaniu Marty K informowaliśmy Was  – TUTAJ. Już kilka tygodni temu ostrzegaliśmy Was przed tą kobietą TUTAJ oraz TUTAJ.

TUTAJ przeczytacie więcej o zarzutach Marty K.

Wówczas już wiedzieliśmy o policyjnym postępowaniu, które toczy się wobec kobiety, jednak dla dobra śledztwa nie ujawnialiśmy szczegółów.

Daj nam znać !

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze