fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag/z lewej Marta K, z prawej jej mama

Ujawniamy zarzuty jakie usłyszała Marta K! Kobieta topiła zwierzęta w Rzece Elbląg. O tym, że Marta K usłyszała zarzuty, informowaliśmy Was już wczoraj. Dziś ujawniamy zarzut, policja nie wyklucza postawienia kobiecie następnych zarzutów.

32-latka z Elbląga usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzętami. Kobieta przyjmowała z ogłoszeń chomiki, świnki morskie i szczeniaki, następnie wypuszczała je na „wolność”. „Wolnością” dla gryzoni miała być była rzeka Elbląg, a dla szczeniaków – pojemnik na odpady. Policjanci szacują, że w ciągu ostatnich 6 miesięcy mogła przyjąć nawet kilkadziesiąt zwierząt. Grozi jej kara do 3 lat więzienia – poinformował nas dziś Jakub Sawicki, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Dochodzenie w sprawie znęcania się nad zwierzętami prowadzi młodszy aspirant Iga Sozoniuk, nazywana w elbląskiej komendzie policji – „psim detektywem”. Policjantka od kilku tygodni gromadziła materiał dowodowy w tej sprawie, a wczoraj przedstawiła zarzuty 32-letniej elblążance – informuje Jakub Sawicki, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Kobieta jest podejrzana o znęcanie się nad zwierzętami domowymi. Z ustaleń śledczych wynika, że w ciągu ostatnich 6 miesięcy mogła przyjąć nawet kilkadziesiąt chomików, świnek morskich i szczeniaków.

Ogłoszenia zamieszczali ludzie, którzy chcieli oddać zwierzęta w dobre ręce i znaleźć dla nich nowy dom. Zeznania świadków wskazują, że kobieta wypuszczała zwierzęta na „wolność”. „Wolnością” dla gryzoni miała być była rzeka Elbląg, a dla szczeniaków – pojemnik na odpady.

Policjantka ustaliła również, że podejrzana wystawiała na portalach internetowych klatki i boksy, które zostały jej po zwierzętach.

Kluczową rolę w sprawie odegrała informacja od inspektora do spraw ochrony zwierząt pasłęckiego schroniska „Psi Raj”. To on powiadomił elbląską policjantkę o tej „wyszukanej” praktyce podejrzanej kobiety. W tej sprawie przesłuchano już kilkunastu świadków. W dalszym ciągu szukamy świadków, oraz osób, które oddały zwierzęta 32-latce.
Na Państwa sygnały czeka mł. asp. Iga Sozoniuk pod nr tel. 511 393 453 lub 55 230 16 40.

O topieniu zwierząt poinformowała nas Czytelniczka, która również złożyła na policji wyjaśnienia w tej sprawie.

Postawienie zarzutów Marcie K. było możliwe dzięki naszej wspólnej pracy z elbląską policją oraz osobami pokrzywdzonymi przez kobietę.

Jak udało nam się ustalić to nie koniec problemów z prawem Marty K, bowiem toczy się wobec niej policyjne postępowanie ws kierowania do drugiej osoby gróźb śmierci. W tej sprawie również dysponujemy materiałem dowodowym, który został złożony na Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu.

O wczorajszym przesłuchaniu Marty K informowaliśmy Was  – TUTAJ. Już kilka tygodni temu ostrzegaliśmy Was przed tą kobietą TUTAJ oraz TUTAJ.

Wówczas już wiedzieliśmy o policyjnym postępowaniu, które toczy się wobec kobiety, jednak dla dobra śledztwa nie ujawnialiśmy szczegółów.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny/ Jakub Sawicki, rzecznik prasowy KMP w Elblągu

Komentarze