Reklamy
Strona główna » Wydarzenia » Listy do M 3 – recenzja
Społeczeństwo Wydarzenia

Listy do M 3 – recenzja

fot. materiały promocyjne

Z tym filmem, wbrew wszelkim pozorom, wiązałam duże nadzieje. Po sukcesie pierwszej i drugiej części pomyślałam sobie, że być może dobra passa tego filmu będzie trwać nadal. Niestety nie miałam racji.

Od dziś na ekranach kin pojawi się trzecia część Listów do M, na którą z pewnością pójdą tłumy, by zobaczyć coś naprawdę słabego. Ten film nie miał już, czym zaskoczyć. Nowi aktorzy i nowe wątki nie bronią się w żaden sposób. Ci z poprzednich lat jeszcze dają radę, ale po tak dobrej dawce humoru, satyry i wzruszeń widz oczekiwał czegoś więcej.

Listy do M3 to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku. Wielkie pieniądze wydane na promocje tego tworu dadzą się poznać w zapełnionych po brzegi, w najbliższy weekend, kinach.

To będzie ich sukces, bo tak czy siak, widz nawet po przeczytaniu recenzji, sam pragnie skonfrontować to, co czyta z tym, co widzi. I tak po raz kolejni twórcy Listów, zagraną ogromne połacie pieniędzy za zrobioną, już chyba z przyzwyczajenia i na siłę, komedię.

Najbardziej udany i najbardziej śmieszny wątek to ten z Piotrem Adamczykiem i Agnieszką Dygant. Historia Tomasza Karolaka opowiadająca o poszukiwaniu swojego ojca, również zasługuje na uznanie.

Natomiast cała reszta, kojarzy się z mityczną opowieścią wyssaną z palca. Aura magiczności tego filmu zbyt bardzo powędrowała w kierunku bajkowości. Motyw z Borysem Szycem i Magdaleną Różczką to totalny nie wypał. O ile Szyc gra dosyć dobrze i jego rola, jako wysportowanego policjanta jeszcze się broni, tak Różyczka nijak nie wpisuje się do tej historii.

Wielkim zaskoczeniem jest udział Danuty Stenki, która jak na wybitną aktorkę przystało – bardzo dobrze zagrała „Rudolfa”. Ale jest jej mało, co stosunkowo nie pozwala na pokaz aktorskich umiejętności. W filmie pojawia się dosyć zabawne małżeństwo – Grabowski i Celińska.

Są to rodzice Mela, dziadkowie Kazika. Ich motyw bawi, ale przede wszystkim porusza pewien problem, ma początek i koniec. Na próżno doszukiwać się w innych scenach takiej chronologii.

Jak łatwo można było dostrzec ze zwiastuna, Małgorzata w wyniku choroby zmarła. Tosia prawdopodobnie wyjechała i nie mieszka z tatą. Ten zatrudnia gospodynię – Izę Kunę wraz z córką, rewelacyjną Dusią graną przez Weronikę Wachowską, znaną z Ucha Prezesa. Wątek samotnego Wojciecha daje do myślenia i tłumaczy w pewien sposób zachowanie wdowca, który nie może odnaleźć się po utracie bliskiej osoby.

W tym filmie zaskakuje tylko pingwin, grany przez Bartosza Obuchowicza. Po obejrzeniu tego seansu mam wrażenie, że Listy do M3 to zrobiona wyłącznie dla pieniędzy i bardzo na siłę, produkcja. Porządna obsada aktorska, scenariusz w pewnych momentach rzeczywiście dobry i zabawny, ale zabrakło tego czegoś, co sprawiło, że miliony ludzi do dziś chce oglądać pierwszą część.

Scenografia w nowych Listach również nie powala na łopatki. Obraz pięknej zaśnieżonej Warszawy przysłaniają wielkie banery sponsorów. O soundtrack’u szkoda cokolwiek mówić, bo żywcem został ściągnięty z poprzednich części.

To zdecydowania najgorsza część tego filmu. Nie rozczarowuje aż nazbyt, ale nie zaskakuje na tyle, by wyjść z kina i powiedzieć WOW.

Weronika Wójcik

Chcesz więcej recenzji?

Zapraszamy na www.recenzujemy.eu

Reklamy

Komentarze

About the author

Łukasz Nosarzewski

Dziennikarz, Redaktor Naczelny portalu ExpressElblag.pl

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości Wideo

ENS Studio – produkcja filmów i zdjęć

Śledź Nas

Instagram

Calendar

Listopad 2017
P W Ś C P S N
« Paź   Gru »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

RSS Meks Blog

 • What is a slug in WordPress (and bad practices you should avoid)? 15/11/2018
  Want to learn what is a slug in WordPress and how important it is for your blog or a website? Take a look at our detailed guide and follow these tips on optimizing it for better SEO results! The post What is a slug in WordPress (and bad practices you should avoid)? appeared first on […]
  Ivana Cirkovic
 • 16 best free Social Media plugins for WordPress 08/11/2018
  An extensive list of great free social media plugins for WordPress to easily increase your website traffic and boost your social media appearance. The post 16 best free Social Media plugins for WordPress appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • The ultimate guide to MailChimp for WordPress 31/10/2018
  Want to know how to use MailChimp for WordPress? Look no more than this guide of ours, filled with all the tips and advice you need! The post The ultimate guide to MailChimp for WordPress appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • 3 easy ways to increase WordPress upload size limit 24/10/2018
  Looking for a way to fix the upload limit issue and increase WordPress upload size? Here are 3 ways to do it yourselves! The post 3 easy ways to increase WordPress upload size limit appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • Quickly find which WordPress template file is currently being used 19/10/2018
  A simple code snippet you can use whenever you need to find out which WordPress template file is being used on the current page. The post Quickly find which WordPress template file is currently being used appeared first on Meks.
  Meks
 • 5 simple yet effective blog monetization tips to increase your revenue 17/10/2018
  What would be some of the best blog monetization tips you can implement to earn more money blogging? Here's what we advise you. The post 5 simple yet effective blog monetization tips to increase your revenue appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • The easiest way to create anchor links in WordPress posts and pages 10/10/2018
  Want to learn how to create anchor links in WordPress in a quick and easy way? We've got you covered! The post The easiest way to create anchor links in WordPress posts and pages appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • 14+ best video editing apps that will make your work stand out in 2018 03/10/2018
  No more stress about your video work – with these video editing apps, you’ll have compelling video content in no time and all by yourselves! The post 14+ best video editing apps that will make your work stand out in 2018 appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • How to set up autoblogging with WordPress 28/09/2018
  What is autoblogging and which tools to use to set it up with WordPress? The post How to set up autoblogging with WordPress appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • Top vlogging tips for beginners 19/09/2018
  Are you missing any of these vlogging tips that may help in getting your vlog career on track? The post Top vlogging tips for beginners appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic

Text

Distinctively utilize long-term high-impact total linkage whereas high-payoff experiences. Appropriately communicate 24/365.