fot. Express Elblag

Grypa w natarciu! Gorączka, bóle mięśni, stawów, kości i głowy, kaszel i katar. Sezon na przeziębienie zbiera spore żniwa.

W październiku odnotowano 458 tysięcy zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę – to dane Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. To o ponad 92 tysięcy więcej niż rok wcześniej w tym samym czasie.

Ponad tysiąc osób z podejrzeniem grypy zostało skierowanych do szpitali. Zdecydowana większość z nich miała problemy z układem oddechowym.

W ostatnim tygodniu października było 132 tysiące zachorowań. Jest to o 30 procent więcej niż w porównywalnym okresie roku poprzedniego – mówi Marek Posobkiewicz, Główny Inspektor Sanitarny. To raczej nie koniec, bo epidemiolodzy szczytu zachorowań spodziewają się dopiero w styczniu i lutym przyszłego roku.

Grypa zwykle atakuje nagle i wywołuje silną gorączkę, często powyżej 39 stopni C. Objawia się bólami mięśni, stawów oraz głowy. W przeciwieństwie do przeziębień, w czasie grypy rzadko występuje katar, bardziej charakterystyczny dla niej jest natomiast suchy, męczący kaszel. Grypa może mieć również przebieg bezobjawowy lub z niewielkimi objawami.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Red.

Źródło: TVN/Express Elblag

Komentarze