fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag/ z lewej Marta K. z prawej jej mama

Kobieta przed którą ostrzegaliśmy usłyszała dziś zarzuty! Dziś, 9 listopada po godzinie 8.00 Marta K. w obecności swojej mamy na Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu usłyszała zarzuty.

Zebrany materiał dowodowy jest bardzo obszerny, w dniu jutrzejszym na naszych łamach ujawnimy listę zarzutów, którą usłyszała dziś Marta K.

Postawienie zarzutów Marcie K. było możliwe dzięki naszej wspólnej pracy z elbląską policją oraz osobami pokrzywdzonymi przez kobietę.

Postępowanie przeciwko Marcie K. prowadziła młodszy aspirant Iga Sozoniuk, zwana w elbląskiej komendzie policji – „psim detektywem”. Policjantka od kilku tygodni gromadziła materiał dowodowy przeciwko kobiecie.

Kluczową rolę w sprawie odegrała również Pani Ania, mieszkanka Elbląga, wolontariuszka oraz inspektor do spraw ochrony zwierząt pasłęckiego schroniska „Psi Raj”. To własnie Pani Ania powiadomiła organy ścigania o przestępczych czynach Marty K.

Przed kobietą ostrzegaliśmy Was już kilka tygodni temu, aby pod żadnym pozorem nie oddawać jej pod opiekę swoich zwierząt, ponieważ w niewyjaśnionych okolicznościach giną.

14 października na naszych łamach pisaliśmy: „Ludzi, którzy oddali swoje zwierzęta pod opiekę tej kobiecie jest cała masa, i dotyczy to zarówno zwierząt mniejszych jak i większych – od chomika do psa.

Jak działa kobieta? Mieszkanka Elbląga wyszukuje ogłoszenia, w których elblążanie chcą oddać swoje zwierzęta pod czyjąś opiekę. Wówczas Marta odzywa się do ogłoszeniodawcy, że jest zainteresowana przyjęciem zwierzaka.” Więcej o tym przeczytacie TUTAJ  oraz TUTAJ

Wówczas już wiedzieliśmy, że wobec Marty K. toczy się policyjne postępowanie, jednak z uwagi na dobro śledztwa nie ujawnialiśmy szczegółów.

Jak udało nam się ustalić kobieta leczy się psychiatrycznie, dziś, 9 listopada na Komendę Policji przy ulicy Tysiąclecia stawiła się ze swoją mamą, jej prawną opiekunką.

Daj nam znać

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze