Obrazek stanowi jedynie ilustrację do tekstu (Archiwum Express Elblag)

Uwaga na oszustwo w Elblągu z wypadkiem drogowym! Kilka prób wyłudzenia pieniędzy na ułożoną przez telefon historię o wypadku odnotowali policjanci z Elbląga. Ostrzegamy mieszkańców przed oszustami, którzy telefonują do przypadkowych osób chcąc wyłudzić pieniądze.

Żaden z mieszkańców, do których dziś (środa) dzwonili oszuści nie dał się nabrać na historię o wypadku drogowym i bliskiej osobie. Oszuści prosili o wypłacenie pieniędzy informując że to uchroni ich bliską osobę. Jak nie trudno się domyślić podają się przy tym za członka rodziny lub pośrednika kogoś bliskiego namawiają by im przekazać wypłacone pieniądze.

Pamiętajmy o tym, aby nie przekazywać pieniędzy nieznanym osobom.

Pracowników banków prosimy o większą czujność w sytuacjach, w których starsza osoba chce szybko wypłacić znaczną ilość gotówki.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Komentarze