Ilustracja do tekstu/pixabay

Sygnalizacja świetlna w Elblągu to dramat. „Co za elbląski kretyn jest za to odpowiedzialny?” Na sygnalizację świetlną w Elblągu skarżą się zarówno piesi jak i kierujący pojazdami.

„Witam, mam pytanie. Co za elbląski kretyn odpowiedzialny jest za sygnalizację świetlną. Który mądry ustalił taki czas świateł? Przed chwilą przechodziłem przez sygnalizowane przejście dla pieszych. Na grunwaldzkiej nie ma opcji, że jak ruszysz normalnie to i tak idziesz na czerwonym” – napisał do nas Pan Łukasz.

„To samo na ulicy Malborskiej w stronę centrum, bez pobiegnięcia nie da rady, co to GTA?” – dodaje ironicznie Pan Łukasz.

Co ciekawe sygnalizację w naszym mieście krytykują również kierowcy, którzy też mają już dość czerwonej elbląskiej fali. Najczęściej wskazują ulicę Ogólną. ” Nie wiem jak to jest zrobione, ale nie ważne, czy przejadę na trwającym zielonym świetle, czy ruszę na zielonym, to i tak na następnym skrzyżowaniu świetlnym na Ogólnej stoję i tak w naszym mieście jest praktycznie wszędzie. Proponuję osobom odpowiedzialnym za ten bajzel przejechać się np do Gdyni i zobaczyć jak tam to wygląda” – wskazuje w rozmowie z nami Pan Marcin.

„To jest śmieszne  by w tak śrendnio-małym mieście jak Elbląg były tak duże korki… Zauważyłem jedną zasadę na skrzyżowaniach świetlnych w Elblągu. Wszyscy mają czerwone, wszyscy stoją… – dodaje Pan Marcin.

Na słabe skomunikowanie naszego miasta wskazywali w wielu rozmowach z nami również kierowcy zawodowi – taksówkarze, którzy sygnalizowali, że w wiele miejsc w Elblągu jest idealnych pod rondo, które najlepiej udrażnia ruch, przykładem takiego miasta w naszym województwie jest Kętrzyn, w którym prawie w ogóle nie ma sygnalizacji świetlnej, a są ronda.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Reklamy

Komentarze