fot. Policja w Olsztynie

Policjanci nie dopuścili do ustawki pseudokibiców z Elbląga! Dzięki szybkiej i sprawnej reakcji funkcjonariuszy nie doszło do bójki pseudokibiców dwóch zwaśnionych drużyn. Trzech zatrzymanych mężczyzn usłyszało zarzuty usiłowania pobicia kibiców z Olsztyna.

Dwóch z nich, decyzją sądu, trafiło na 3 miesiące do aresztu. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania 3 mężczyzn doszło w sobotę (04.11.2017) około godz. 3:00 na drodze S7 koło miejscowości Pawliki w pow. nidzickim. Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie – biorący udział w zabezpieczeniu przejazdu kibiców – zauważyli kilka samochodów osobowych, których kierowcy usiłowali zatrzymać autokar z kibicami z Olsztyna. Policjanci włączyli sygnalizację świetlną i dźwiękową i podali sygnał do zatrzymania się dla jednego z tych pojazdów.

Mężczyzna kierujący nissanem nie reagował na podawane na polecenia do zatrzymania i kontynuował jazdę.
Kierowcy aut osobowych z Elbląga zaczęli zajeżdżać drogę jadącym kibicom do Olsztyna.

Aby uniknąć zderzenia kierowca autobusu zatrzymał się. Z osobówek wysiedli pseudokibice z Elbląga i ruszyli w kierunku autobusu. Razem z nimi zatrzymał się również kierowca nissana. Policjanci natychmiast przystąpili do zatrzymania osób podróżujących tym pojazdem.

Widząc zdecydowane działania funkcjonariuszy pseudokibice z Elbląga w pośpiechu wsiedli do samochodów i odjechali.
W trakcie przeszukania zatrzymanego nissana, kryminalni znaleźli w nim około 2 gramy marihuany, młotki, noże sprężynowe, pałkę teleskopową, kilka telefonów komórkowych, kominiarkę, ochraniacze bokserskie na zęby oraz bandaże na ręce – tzw. „owijki”.

Trzej mieszkańcy województwa warmińsko – mazurskiego zostali zatrzymani i doprowadzeni do komendy w Nidzicy.

Źródło: KWP w Olsztynie

Reklamy

Komentarze