fot. Express Elblag

W sobotę w Elblągu wielki marsz i wielkie utrudnienia w ruchu! W najbliższą sobotę w Elblągu odbędą się uroczystości związane z 99 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

W ramach obchodów przygotowano między innymi Marsz Niepodległości oraz IV Bieg Niepodległości. W związku z tymi wydarzeniami w godzinach 10:30-16:00 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym oraz zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Utrudnienia w ruchu

Od godziny 10.30 zamknięta zostanie ulica Teatralna, zaś od godziny 11.30 na czas przemarszu utrudnienia występować będą na ulicach: Stary Rynek, Rycerska, Pocztowa, Armii Krajowej oraz 12 Lutego.

Na czas przeprowadzenia głównego biegu zostaną wyłączone z ruchu następujące odcinki dróg:
a) jedna jezdnia drogi wojewódzkiej nr 503 od Alei Tysiąclecia w kierunku północnym do ronda Browarna/Robotnicza/Teatralna (ulice: Rycerska, Pocztowa, Robotnicza),
b) jedna jezdnia ulicy Teatralnej od ronda Browarna/Robotnicza w kierunku wschodnim do skrzyżowania z ul. 12 Lutego,
c) jedna jezdnia ulicy Teatralnej od skrzyżowania Płk Dąbka/12 Lutego do wyjazdu z Centrum Handlowego Zielone Tarasy,
d) jedna jezdnia drogi wojewódzkiej nr 504 od skrzyżowania Teatralna/12 Lutego w kierunku południowym do skrzyżowania z Aleją Tysiąclecia (ulice: 12 Lutego, Hetmańska),
e) na drodze wojewódzkiej nr 500 (Aleja Tysiąclecia) zostanie wyłączony z ruchu jeden, skrajny pas jezdni.

W czasie trwania biegu wjazd i wyjazd na następujące ulice: Giermków, 1 Maja, Armii Krajowej, Królewiecka, Odzieżowa, Zacisze, Krótka nie będzie możliwy.

Trasa objazdu dla drogi wojewódzkiej nr 504 od skrzyżowania Teatralna/Płk Dąbka/12 Lutego przeprowadzona zostanie ulicami Nowowiejską, Górnośląską, Sienkiewicza, Mickiewicza, a następnie drogą wojewódzką 500 (Al. Grunwaldzka). Zaś trasa objazdu dla drogi wojewódzkiej nr 503 od skrzyżowania Kardynała Stefana Wyszyńskiego/Rycerska przeprowadzona zostanie Al. Tysiąclecia (droga wojewódzka 500), drogą wojewódzką 504, a następnie ul. Robotniczą.

Od godziny 12.30 na Starym Mieście całkowicie zamknięte dla ruchu kołowego będą ulice: Stoczniowa oraz Ofiar Sprawy Elbląskiej. Zaś od godziny 10.00 do 15.00 nie będzie możliwości wjazdu ani wyjazdu ze Starego Miasta. Z ruchu wyłączone będą również ulice – Ofiar Sprawy Elbląskiej, Bożego Ciała, Niska, Pocztowa w kierunku południowym.

W związku z organizacją imprezy wprowadzone zostaną również zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Bardzo prosimy o zwrócenie uwagi na zmienione oznakowanie i nie jeżdżenie „na pamięć”. Ruchem będą kierować funkcjonariusze elbląskiej Komendy Miejskiej Policji, Straży Miejskiej oraz organizatorzy.

Red.

Komentarze