Ilustracja do tekstu

7 pijanych kierowców zatrzymanych w weekend. Rekordzistą 27-latek. Od piątku do niedzieli policjanci z Elbląga zrealizowali 181 interwencji.

W ich trakcie wylegitymowali 487 osób i zatrzymali 3 poszukiwanych. Do wytrzeźwienia przewieziono 15 nietrzeźwych. Policjanci z ruchu drogowego przebadali na zawartość alkoholu 280 kierujących. Zrealizowane kontrole pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu aż 7 nietrzeźwych kierujących.

Rekordzistą okazał się 27-latek, który w sobotnią noc kierował na ul. Lubranieckiej swoim peugeotem. Wynik badania alkotestem wskazał 2,08 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Niewiele mniej „wydmuchał” do urządzenia 32-latek zatrzymany przez policjantów w piątek na ul. Lubelskiej. Wynik również był lekko powyżej 2 promili. Mężczyzna kierował natomiast fordem galaxy.

Jego auto trafiło na strzeżony parking. 32-latkowi policjanci zatrzymali także prawo jazdy. Za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu zgodnie z Kodeksem Karnym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania wszelkimi pojazdami na czas określony przez sąd.

Policjanci ruchu drogowego w miniony weekend również wystawiali dodatkowe patrole w obrębie elbląskich cmentarzy, ponieważ panowało tam spore natężenie ruchu.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Komentarze