Ilustracja do tekstu/fotolia

Piwa po godzinie 22.00 już się nie napijesz! Taki pomysł mają posłowie Prawa i Sprawiedliwości, którzy zamierzają w godzinach nocnych wprowadzić prohibicję. Projekt wkrótce ma trafić pod obrady Sejmu.

Wniesiony do Sejmu przez grupę posłów PiS projekt nowelizacji Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi wśród wielu innych przepisów zakłada możliwość ograniczenia nocnej sprzedaży alkoholu. Parlamentarzyści chcą przyznać władzom gmin możliwość ustanawiania w drodze uchwały nocnej prohibicji. Mogłaby ona obowiązywać w godzinach 22.00-06.00.

Innym pomysłem posłów, których przedstawicielem jest Szymon Szynkowski vel Sęk, jest nadanie gminom uprawnienia do ustalania maksymalnej liczby miejsc sprzedaży alkoholu z uwzględnieniem tego najsłabszego do 4,5 proc. oraz piwa. Obecnie samorządy nie mogą wprowadzać takich limitów w przeciwieństwie do punktów sprzedaży mocniejszego alkoholu.

Autorzy projekty przekonują w uzasadnieniu, że celem nowych regulacji jest przede wszystkim ograniczenie spożycia alkoholu przez młodzież, zwiększenie bezpieczeństwa w miastach oraz poprawa stanu zdrowia Polaków. Jak wskazano w dokumencie spożycie alkoholu „powoduje ponad 200 rodzajów chorób i urazów”.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

  • Piwa po godzinie 22.00 już się nie napijesz!

Źródło: Money.pl

Komentarze