fot. Schronisko dla bezdomnych psów "PSI RAJ"

Bez tego zimy nie przetrwają! Schronisko dla bezdomnych zwierząt „PSI RAJ” działa od 2008 roku. Powstało z inicjatywy ludzi wrażliwych na cierpienie zwierząt. To jedna z nielicznych grup na naszym terenie, którzy jako inspektorzy ds. ochrony zwierząt podejmują interwencję tam, gdzie łamane jest prawo zwierząt. Często takie sprawy, mają swój finał w sądzie.

Działalność nie byłaby możliwa bez pomocy ludzi, wielkiego serca

Schronisko zwraca się o pomoc do ludzi, którym nie jest obojętny los porzuconych i okaleczonych zwierząt, często przywiązanych do drzew lub wyrzuconym z jadącego samochodu, które w jakikolwiek sposób mogą i chciałyby pomóc zwierzętom w godnym oczekiwaniu na swoich nowych, kochanych właścicieli.

W tej chwili potrzebny jest kontener na magazyn kocy, pościeli, i innych darów-tego wszystkiego co schronisko w Pasłęku od Was dostaje. Obecnie trzymane to jest w magazynku- termie , która już pęka w szwach. Nadmiar tego dobra przetrzymywane jest również w szopce, ale wkrótce dojdzie słoma. Poza tym wchodzą tam zwierzęta, brudzą zapasy, niszczą, i część z nich do niczego się już nie nadaje.

Pomóż przetrwać zimę

„Nie mamy również odpowiedniego miejsca na karmę. Do tej pory, przez cały okres letni, trzymaliśmy ją w małym, niebieskim domku, ale teraz są w nim chore maluchy” – informują pracownicy Schroniska w Pasłęku.

„Mamy dużo zwierząt, którym ścielimy, często kilka razy dziennie. Jeśli udałoby nam się zebrać pieniążki, kontener postawilibyśmy przed schroniskiem, w sadzie, w miejscu suchym, tak, aby już nic się nie zniszczyło, i było bezpieczne. To ciężki dla nas czas, częste ulewy powodowały podtopienia schroniska. Zwierzętom oczywiście nic się nie stało, ale część naszych zapasów niestety uległa zniszczeniu, ze względu na to, że nie mamy tego gdzie przechowywać. Proszę, nie bądźcie obojętni i pomóżcie nam nie martwić się w zimę ani o zapas karmy, ani o zapas pościeli”- dodają.

POMÓC MOŻESZ KLIKAJĄC TUTAJ!!!

Red.

Komentarze