Ilustracja do tekstu

Raport drogowy na Wszystkich Świętych 2017. Ruch w okolicach Elbląskich cmentarzy odbywa się zgodnie z planem. Policjanci apelują o stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem a także o korzystanie z komunikacji miejskiej.

W newralgicznych miejscach czyli na skrzyżowaniach w okolicach cmentarzy Dębica i Agrykola ruch nadzorują policjanci oraz żandarmi wojskowi. W razie potrzeby i dużego natężenia pojazdów ruch kierowany jest ręcznie – poinformował nas dziś podkomisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

od dnia 31 października od godz. 23 00 do dnia 1 listopada do godz. 22°°.

Wjazd będzie możliwy tylko dla pojazdów: służb porządkowych ( ZZM, EPGK, Cleaner) i osób sprzedających kwiaty – za okazaniem przepustek (koloru pomarańczowego), które wyda Urząd Miejski w Elblągu (Departament Zarząd Dróg ul. Czerwonego Krzyża 2 (tel. 55 239 -32-96)

ul. Chrobrego

od dnia 31 października od godz. 23 00 do dnia 1 listopada do godz. 22°°.

na odcinku od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej będzie drogą jednokierunkową ( od ronda w kierunku Góry Chrobrego) z możliwością parkowania z lewej strony na jezdni.

ul. Tczewska

od dnia 31 października od godz. 23 00 do dnia 1 listopada do godz. 22°°.

( od ul. Chrobrego ) będzie ulicą bez przejazdu,

na ulicy : Wspólnej, Kościuszki (od wieżowców do ul. Toruńskiej), Sienkiewicza

będzie obowiązywał obustronny „zakaz zatrzymywania się” z tabliczkami T-24 wskazującymi, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela

Miejsca postojowe w okolicy :

parking przy cmentarzu z wjazdem od ul. Kościuszki ( wjazd/wyjazd jednokierunkowy)

ul. Chrobrego (od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej), na jezdni, na odcinku tymczasowo wyznaczonym jako jednokierunkowy.

Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym DĘBICA

od piątku 27 października od godz. 23 00 do środy 1 listopada do godz. 22 00

ruch drogowy w obrębie pętli autobusowej Dębica Nowa będzie odbywał się na zasadzie ruchu jednokierunkowego,

od wtorku 31 października od godz. 23.00 do 1 listopada godz. 22.00 ruch drogowy na ul. Łęczyckiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Grottgera i ul. Rawską do Dębicy Starej będzie zamknięty i udostępniony wyłącznie dla:

a) autobusów komunikacji zbiorowej

taksówek z pasażerami, które będą wpuszczane na teren przy cmentarzu w ilości regulowanej przez Policję. Taksówki będą mogły zatrzymywać się wyłącznie na wyznaczonych tymczasowo postojach.

służb miejskich i porządkowych ( ZZM, EPGK, Cleaner)

pojazdów zaopatrzenia stanowisk handlowych, których właściciele posiadać będą ważne przepustki wydane przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu

mieszkańców dojeżdżający do swoich posesji lub miejsc pracy przy ul. Łęczyckiej, Braniewskiej, Warmińskiej, Wschodniej za okazaniem dokumentu potwierdzającego uprawnienia (dowód osobisty, prawo jazdy – z adresem)

pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się

Pojazdy będą wpuszczane w ilości regulowanej przez Policję.

dla pozostałych pojazdów dojazd do Cmentarza Dębica w dniu 1 listopada będzie odbywał się od strony drogi krajowej nr 22.

Wyznaczone miejsca postojowe w okolicy:

ul. Łęczycka ( wzorem lat ubiegłych) na tymczasowo wyznaczonym odcinku jednokierunkowym, na jezdni (dojazd od drogi krajowej nr 22)

parkingi utwardzone przy obu kaplicach cmentarza udostępnione będą tylko dla pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się.

Parkingi gruntowe – z uwagi na mocno nasiąknięty wodą grunt będą nieczynne.

Red.

Komentarze