fot. Straż Pożarna w Elblągu

Odeszli w tym roku w wyniku wypadków na elbląskich drogach. W mijającym roku na naszych drogach zginęło 11 osób.

Zaczęło się od wypadku w Kazimierzowie, który miał miejsce 23 stycznia. Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów: kobieta kierująca vw golfem jadąca w stronę Elbląga po manewrze wyprzedzania wpadła w poślizg i zjechała na przeciwległy pas ruchu. Tam, zderzyła się z samochodem ciężarowym.

fot. Dagmara Zielińska/nadesłane na kontakt@expresselblag.pl

Niestety mężczyzna, który kierował samochodem ciężarowym, do szpitala trafił z rozległymi obrażeniami i w stanie krytycznym. Mimo podjętej walki o życie poszkodowanego w wypadku, nie udało się go uratować. Zmarł po przewiezieniu do szpitala. – mówiła nam wczoraj w rozmowie z nami Anna Kowalska, rzeczniczka prasowa Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna był mieszkańcem Elbląga. Jak udało nam się ustalić mężczyzna miał żonę i trójkę dzieci. Z samochodu wyciągnęli go strażacy razem z ratownikami medycznymi.

Kolejny śmiertelny wypadek miał miejsce również w Kazimierzowie koło Elbląga. Kierowca tira zginął na miejscu. Do wypadku doszło wieczorem, 1 lutego, przed godziną 23.00.

fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

Jak powiedzieli nam na miejscu pracujący policjanci kierowca tira jechał od strony Gdańska, w kierunku Warszawy. Na 74 kilometrze, z nieznanych przyczyn zjechał na prawe pobocze, wjechał do rowu i uderzył w barierę dźwiękową. Uderzenie było tak silne, że szoferka została zmiażdżona. Kierowca zginął na miejscu.

trzeci śmiertelny wypadek miał miejsce 2 marca po godzinie 16.00 na ulicy Fromborskiej tuż przed miejscowością Łęcze, 68-letni kierujący samochodem osobowym marki VW Golf jechał z synem w kierunku Łęcza. Z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem i uderzył w przydrożne drzewo.

fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

Czwarty śmiertelny wypadek miał miejsce 12 marca przed godziną 1.00 na drodze S22 doszło do śmiertelnego potrącenia młodej kobiety.

fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag
fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

Z ustaleń policji wynika, że 34-letnia kobieta jechała samochodem osobowym marki Suzuki z Elbląga w kierunku Braniewa i z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn zjechała na prawe pobocze i wjechała barierki. Następnie samochód odbiło na lewe pobocze, obracając się kilkukrotnie. Choć kobieta z wypadku wyszła cało. Zginęła chwilę później.

Tragiczne lato motocyklistów w Elblągu

24 maja na Modrzewinie zginął 19-letni motocyklista, dzień później, 25 maja zginął 23-letni motocyklista. 24 maja przed godziną 21.00 na ulicy Jana Pawła II jadący 19-latek motocyklem po wyprzedzeniu samochodu ciężarowego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w krawężnik. W stanie krytycznym podłączony to respiratora trafił do szpitala, tam po godzinie 22.00 zmarł. Patryk B. miał 19 lat.

fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

25 maja na drodze wojewódzkiej 504, na ulicy Mazurskiej doszło do kolejnego niestety śmiertelnego wypadku z udziałem motocyklisty. Około godziny 14. 30 na drodze wojewódzkiej numer 503 na ulicy Mazurskiej doszło do groźnego zdarzenia, gdzie ponownie mamy udział motocyklisty. Motocyklista wyprzedzał ciąg pojazdów, na końcu tego ciągu pojazd ciężarowy szykował się do skrętu w lewo do oczyszczalni ścieków. Kierujący motocyklem nie zdążył wyhamować i z dużą siłą zderzył się z samochodem ciężarowym. Motocyklista zmarł w szpitalu. Dawid W. miał 22 lata.

Nadesłane od Czytelnika na kontakt@expresselblag.pl

10 czerwca na ulicy Grunwaldzkiej przed Gronowem Górnym doszło do zderzenia motocyklu z samochodem osobowym. 23-letni kierowca motoroweru najechał na tył hondy civic, która kierował 20-latek. Motorower przewrócił się a w wyniku tego pasażerka jednoślada trafiła do szpitala z ciężkimi obrażeniami. Dziewczyna zmarła w szpitalu.

fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

2 czerwca na drodze na Łęcze doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął 27-letni pasażer. Przypomnijmy, akcja swój początek miała już w Krasnym Lesie. Tam jeszcze na terenie zabudowanym funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Elblągu chcieli zatrzymać pojazd do rutynowej kontroli.

fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

28-letni kierujący samochodem osobowym marki Hyundai postanowił nie zatrzymać się do kontroli i z dużą prędkością ruszył w kierunku miejscowości Łęcze.

Policja postanowiła podjąć za kierowcą pościg, gdy dotarli na miejsce zdewastowany samochód leżał już rowie. Na miejscu zginął 27-letni pasażer, podobnie jak kierowca był mieszkańcem Elbląga. Według relacji świadków : mężczyzna stracił głowę.

Tragiczny październik w Elblągu

12 października około godziny 9.00 na ulicy Mickiewicza w Elblągu. 68-letni rowerzysta jadąc chodnikiem, w kierunku al. Grunwaldzkiej, zjechał przed przejściem dla pieszych na jezdnię. Został potrącony przez volkswagena passata, którym kierował 68-letni mężczyzna (trzeźwy).

fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

14 października przed godziną 12.00 na drodze K22 na wysokości miejscowości Karczowiska Górne doszło do zderzenia samochodu osobowego z drzewem. Jedna osoba zginęła na miejscu, dwie w stanie ciężkim trafiły do szpitala.

fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

„W dniu dzisiejszym około godziny 11.50 na drodze krajowej numer 22 doszło zderzenia pojazdu osobowego z drzewem. W wyniku wyprzedzania samochodu osobowego 45-letni kierujący pojazdem marki VW Passat stracił panowanie nad samochodem. Celem ratowania się żeby nie wpaść na barierę energochłonną odbił gwałtownie w prawo, pojazdem zarzuciło w wyniku czego uderzył bokiem w drzewo – powiedział na na miejscu pracujący sierżant sztabowy Mateusz Rybicki z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

17 października doszło do śmiertelnego potrącenia na przejściu dla pieszych na ulicy Nowowiejskiej. „Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 65-letni kierujący samochodem osobowym marki Mercedes potrącił na przejściu dla pieszych na ulicy Nowowiejskiej 61-letnią kobietę”

fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze