Ilustracja do tekstu

Woda z jeziora Drużno wylała! Akcja przeciwpowodziowa w gminie Markusy. o była bardzo pracowita noc dla strażaków i wojskowych nad jeziorem Drużno niedaleko Elbląga.

Woda z jeziora Drużno wylała w Stankowie, gmina Markusy. Od późnych godzin wieczornych do teraz trwa akcja przeciwpowodziowa.

W akcji bierze udział Ochotnicza Straż Pożarna z Markus, Krzewska, Zwierzna oraz 5 zastępów ze straży zawodowej z Elbląga.

Ponadto woda z jeziora Drużno wylewa również w Węglach -Żukowo – tu na miejscu pracuje Ochotnicza Straż Pożarna w Żurawcu i Kępniewie. Wydano 12 tys worków. Trudna sytuacja jest również w Jelonkach, gmina Rychliki – tam wydano 2 tys worków.

W Nowakowie przez tzw. cofkę wody z Zalewu Wiślanego do rzeki Elbląg w poniedziałek został zamknięty most. Część dzieci nie poszła tam do szkoły, a lekcje w miejscowej podstawówce zostały skrócone.

W Elblągu sytuacja się ustabilizowała, stan wody na rzece Elbląga opada. Na godzinie 6.00 poziom wody wynosił 609 cm, czyli poniżej poziomu alarmowego.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze