Ilustracja do tekstu

Nagrobki Twoich bliskich z elbląskich cmentarzy są online. Nie możesz odwiedzić grobu bliskich w Elblągu? Zapal wirtualny znicz, który będzie płonął przez 7 dni. Poznajcie szczegóły.

Pierwsze wirtualne cmentarze powstawały już kilkanaście lat temu. Ogólnopolskie portale informacyjne również publikowały na swoich łamach podserwisy z księgą kondolencyjną i wspomnieniami, które użytkownikom dawały też możliwość zapalania wirtualnych zniczy.

Kilka lat temu powstał system Grobonet. Portal skupia kilkaset nekropolii z Polski, w tym dwie elbląskie, fromborską i cmentarz w Młynarach. Intuicyjne rozwiązanie dostępne online, nie tylko pozwala nam zapalić znicz i napisać wspomnienie przy grobie bliskiej osoby. Wyszukiwarka wskazuje dokładną mapę i sektor, w którym na danym cmentarzu pochowana jest bliska nam osoba. Widać też autentyczne zdjęcia nagrobka, które co kilkanaście miesięcy są aktualizowane.

Aby wyszukać grób zmarłej osoby z Elbląga – kliknij TUTAJ. W formularzu wpisz imię i nazwisko, bądź samo nazwisko. Wyszukiwarka wskaże sektor i cmentarz, na którym znajduje się grób poszukiwanej przez Ciebie osoby. Kliknij w wybrane zdjęcie a uzyskasz szczegółowe informacje. Po prawej stronie zdjęć nagrobka, możesz zapalić wirtualny znicz i napisać wspomnienie, które widoczne będzie przez 7 dni.

To rozwiązanie pozwala uczcić pamięć o bliskich, tym którzy nie mogą dziś ani jutro odwiedzić osobiście grobu. Dla wielu elblążan, którzy żyją z dala od miasta, to jedyna możliwość aby publicznie wyrazić swoją pamięć o tych, którzy odeszli.

System z roku na rok wdraża nowe rozwiązania. Stosunkowo nie tak dawno, dodano ogólnopolską wyszukiwarkę osób zmarłych.

Aby wyszukać bliską osobę, wystarczy wpisać imię i nazwisko w formularzu. System wyszuka osobę bądź osoby zmarłe o wskazanych przez nas danych. Dopasuje także cmentarze, na których w Polsce, osoby o podanych przez nas danych, spoczywają. Kliknij TUTAJ aby skorzystać z wyszukiwarki ogólnopolskiej.

W XXI wieku powstają liczne nowoczesne rozwiązania – tak w elektronice jak również informatyczne, które pozwalają nam korzystać – czasem wręcz z trudnych do wyobrażenia – rozwiązań. Najważniejsze jest jednak to, że w przypadku rozwiązań Grobonet – mamy możliwość odwiedzić wirtualne nagrobki bliskich czy znajomych, na terenie niemal całej Polski.

Red.

Komentarze