fot. Rafał Brzostek/nadesłane

Stan wody opada. Sytuacja powodziowa na teraz! Stan wody w rzece Elbląg spadł o 2 cm i na godzinę 11.00 wynosi 636 cm.

Stan wody w rzece Elblag na godz. 11.00 wynosi – 636 cm (spadek o 2 cm w stosunku do godz. 10.00) Strażacy i służby miejskie zakończyły na Bulwarze Zygmunta Augusta rozkładanie kolejnych rękawów przeciwpowodziowych – ul. Panieńska i fragment ul. Bulwar Zygmunta Augusta jest już przejezdny – poinformowała nas Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga.

Sytuację bez przerwy nadzoruje Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Elblągu. Pracownicy Zarządzania Kryzysowego są obecni na Bulwarze Zygmunta Augusta.

Poziom wody dla rzeki Elbląg:
590 cm – poziom ostrzegawczy
610 cm – poziom alarmowy

Stan wody w rzece Elbląg wynosi w tej chwili 636 cm, a to oznacza, że przekracza o 20 cm poziom alarmowy.

Jaka prognoza?

Prognoza IMGW do wtorku 31 października – W związku z prognozowanym silnym wiatrem z kierunku północno-zachodniego poziomy wody na Żuławach będą się utrzymywać powyżej stanów alarmowych, początkowo z niewielką tendencją wzrostową.

Silny wiatr w Elblągu

W ciągu ostatnich dwóch godzin najsilniejsze porywy wiatru na terenie województwa warmińsko-mazurskiego zanotowano : w Nowej Pasłęce 80 km/h, w Elblągu i Fromborku 70 km/h.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

 

Komentarze