Ilustracja do tekstu

No i zaczęło się, za chwilę zostanie zamknięta pierwsza ulica w Elblągu! Jak udało nam się ustalić za chwilę ulica Panieńska zostanie wyłączona z ruchu, w tej chwili trwa rozstawianie zapór.

Przypomnijmy dziś, 30 października po godzinie 6.00 Prezydent Elbląga Witold Wróblewski wprowadził na terenie Miasta Elblag stan pogotowia przeciwpowodziowego. Stan wody w rzece Elbląg na godz. 6.00 – 630 cm, na godz. 7.00 – 633 cm.

Jak poinformowała Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga dziś o godzinie 8.00 zebrał się miejski sztab zarządzania kryzysowego.

Trudna sytuacja jest również w Pasłęku –„Przeprowadzono działania zapobiegawcze polegające na układaniu worków z piaskiem i zabezpieczaniu nieruchomości przed zalaniem w miejscowości Stegny oraz w Pasłęku na rzece Wąskiej (od mostu przy ul. Steffena, na odcinku 250 m). Według sytuacji na godz. 23 stan rzek Elszka i Sirwa minimalnie spada, natomiast rzeki Wąska minimalnie wzrasta. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana” – poinformował UM w Pasłęku.

Cyklon przyniósł śnieg!

Za pojawieniem się śniegu w Polsce stoi cyklon Grzegorz, który przyniósł do nas nie tylko silny wiatr, ale także wilgotne powietrze i niską temperaturę.

Dziś będzie pochmurno z większymi przejaśnieniami. Na północnym wschodzie i krańcach wschodnich kraju wystąpią opady deszczu ze śniegiem do 5 litrów na metr kwadratowy i mokrego śniegu. Na pozostałym obszarze pojawią się przelotne opady śniegu – informuje serwis pogodowy TVN METEO.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze