Ilustracja do tekstu

Elblągowi ponownie grozi powódź! Straż pożarna w Elblągu od rana ma pełne ręce roboty, strażacy usuwają z dróg wojewódzkich powalone drzewa, do tego dochodzi niepokojąca sytuacja na rzece Elbląg.

W związku z rozwojem sytuacji hydrologicznej na rzekach uchodzących do Zatoki Gdańskiej i Zalewu Wiślanego przewiduje się dalszy wzrost stanów wody powyżej stanów ostrzegawczych, lokalnie z możliwością przekroczenia stanów alarmowych – ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Silny wiatr

W pierwszej godzinie obowiązywania ostrzeżenia gwałtowne porywy wiatru wystąpiły na północnym zachodzie województwa. O godz. 12-stej we Fromborku porywy wiatru osiągnęły 21 m/s, w Nowej Pasłęce 19 m/s, w Elblągu 17 m/s. Wiatr przyjął kierunek północno-zachodni i północny.

W całym województwie prognozowane jest nasilenie się wiatru do średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h oraz występowanie porywów do 90 km/h.

Stan ostrzegawczy na rzece Elbląg został przekroczony. Do alarmowego brakuje kilku centymetrów. Prognozy nie są korzystne. Wiatr nie słabnie.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze