Reklamy
Strona główna » Wydarzenia » Tylko czekać aż dojdzie do tragedii. Miasto kompletnie zapomniało o pieszych
BEZ cenzury (wasze publikacje) Na sygnale Społeczeństwo Wydarzenia

Tylko czekać aż dojdzie do tragedii. Miasto kompletnie zapomniało o pieszych

FOT. EXPRESS ELBLAG

„Już sam fakt, że stoimy tu, działa prewencyjnie. Ktoś kto odpowiada za zamknięcie tego skrzyżowania dla ruchu pieszych i pojazdów, kompletnie pozbawiony jest logiki. Zapomniał o tym, że chodnikami chodzą ludzie” – mówią nam elbląscy policjanci. Tylko czekać aż dojdzie do tragedii.

Piesi udający się z dworca PKP w stronę centrum miasta, zmuszeni są nadrabiać spory kawałek drogi, o ile nie przejdą na wysokości Placu Dworcowego na drugą stronę Alei Grunwaldzkiej. Idąc pieszo w kierunku centrum, lewą stroną, tuż za McDonalds, na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Lotniczej, napotykamy na przeszkodę nie do pokonania – całkowity zakaz ruchu pieszych.

Złamanie tego zakazu i przejście na drugą stronę przez skrzyżowanie Grunwaldzkiej z Lotniczą, może nas słono kosztować. Przekonało się już o tym wielu mieszkańców, którzy zostali ukarani mandatami.

Działamy prewencyjnie

„Jesteśmy tu dość często i w zasadzie ograniczamy się do działań prewencyjnych. Piesi, którzy idą od strony dworca, zazwyczaj gdy nas widzą, zawracają. Tych, którzy nic sobie nie robią z naszej obecności, zmuszeni jesteśmy ukarać mandatami.” – mówią nam policjanci z wydziału prewencji Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Jak dodają – skrzyżowanie jest bardzo niebezpieczne. Wielu kierowców, z przyzwyczajenia, z dość dużą prędkością, skręca z Alei Grunwaldzkiej w Lotniczą, która jest zamknięta dla ruchu. Z drugiej strony, wjazd na stację paliw, stał się drogą miejską. Tak naprawdę bez większych unormowań, kierowcy jeżdżą tu jak chcą.

„Przechodząc w stronę dworca, w miejscu całkowitego zakazu ruchu, piesi schodzą na jezdnię, a następnie, często nieświadomi, że organizacja ruchu radykalnie się tu zmieniła, wchodzą wprost pod koła pojazdów skręcających na stację paliw. Ten zjazd, zmienił się w ulicę z dużym natężeniem ruchu.” – dodają w rozmowie z nami policjanci.

Wyjścia są dwa

„Zdecydowanie, ktoś kto planował budowę wiaduktu, zapomniał o pieszych. Ci, jak już znajdą się na wysokości i po stronie stacji paliw, zmuszeni są nadrobić spory kawałek drogi aby iść dalej. Wyjścia są dwa. Albo cofnąć się do przejścia dla pieszych na wysokości dworca PKP i przejść na drugą stronę, albo… Cofnąć się aż do dworca PKP, przejść tunelem w stronę ulicy Lotniczej i dotrzeć tu od strony przejazdu kolejowego.” – informują policjanci.

Całkowity zakaz ruchu pieszych obowiązuje bowiem nie tylko na skrzyżowaniu Grunwaldzkiej z Lotniczą ale też, na drogach tymczasowych za stacją paliw. Ktoś kto zaplanował takie rozwiązanie, kompletnie nie pomyślał o mieszkańcach, którzy w znaczącej większości, poruszają się pieszo.

Bezmyślność urzędnika

„Tak naprawdę, wystarczyło wyznaczyć bezpieczny odcinek dla pieszych na zamkniętym skrzyżowaniu Grunwaldzkiej z Lotniczą aby umożliwić mieszkańcom skorzystanie z przejścia na drugą stronę ulicy.” – zaznaczają policjanci.

Dlaczego zapomniano o pieszych? Tego nie wiadomo. Można jedynie przypuszczać, że urzędnik który odpowiada za ten stan rzeczy, nie używa swoich nóg do poruszania się po mieście, a ogląda Elbląg zza szyby samochodu. Irracjonalne rozwiązanie uderza w pieszych użytkowników ruchu. Tylko czekać aż dojdzie do tragedii. Wówczas wszyscy będą szukać winnych.

Reklamy

Komentarze

Wiadomości Wideo

ENS Studio – produkcja filmów i zdjęć

Śledź Nas

Instagram

Calendar

Październik 2017
P W Ś C P S N
« Wrz   Lis »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

RSS Meks Blog

 • 16 best free Social Media plugins for WordPress 08/11/2018
  An extensive list of great free social media plugins for WordPress to easily increase your website traffic and boost your social media appearance. The post 16 best free Social Media plugins for WordPress appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • The ultimate guide to MailChimp for WordPress 31/10/2018
  Want to know how to use MailChimp for WordPress? Look no more than this guide of ours, filled with all the tips and advice you need! The post The ultimate guide to MailChimp for WordPress appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • 3 easy ways to increase WordPress upload size limit 24/10/2018
  Looking for a way to fix the upload limit issue and increase WordPress upload size? Here are 3 ways to do it yourselves! The post 3 easy ways to increase WordPress upload size limit appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • Quickly find which WordPress template file is currently being used 19/10/2018
  A simple code snippet you can use whenever you need to find out which WordPress template file is being used on the current page. The post Quickly find which WordPress template file is currently being used appeared first on Meks.
  Meks
 • 5 simple yet effective blog monetization tips to increase your revenue 17/10/2018
  What would be some of the best blog monetization tips you can implement to earn more money blogging? Here's what we advise you. The post 5 simple yet effective blog monetization tips to increase your revenue appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • The easiest way to create anchor links in WordPress posts and pages 10/10/2018
  Want to learn how to create anchor links in WordPress in a quick and easy way? We've got you covered! The post The easiest way to create anchor links in WordPress posts and pages appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • 14+ best video editing apps that will make your work stand out in 2018 03/10/2018
  No more stress about your video work – with these video editing apps, you’ll have compelling video content in no time and all by yourselves! The post 14+ best video editing apps that will make your work stand out in 2018 appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • How to set up autoblogging with WordPress 28/09/2018
  What is autoblogging and which tools to use to set it up with WordPress? The post How to set up autoblogging with WordPress appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • Top vlogging tips for beginners 19/09/2018
  Are you missing any of these vlogging tips that may help in getting your vlog career on track? The post Top vlogging tips for beginners appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • Top 16 WordPress calendar plugins (that you can start using today) 11/09/2018
  What could be the top of the top WordPress calendar plugins you can start using today, even as a non-techies? Here are our 16 recommendations. The post Top 16 WordPress calendar plugins (that you can start using today) appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic

Text

Distinctively utilize long-term high-impact total linkage whereas high-payoff experiences. Appropriately communicate 24/365.