Ilustracja do tekstu

Wiemy jak dojechać na cmentarz! Zamieszczamy poniżej plan organizacji ruchu w okolicach elbląskich cmentarzy. Warto zauważyć, że podczas święta komunikacja miejska dowożąca mieszkańców do cmentarzy będzie bezpłatna.

Drugim ważnym elementem jest to, iż parkingi gruntowe w obrębie Cmentarza Dębica będą zamknięte z uwagi na mocno nasiąknięty wodą grunt. Uruchomiony będzie natomiast parking przy PWSZ przy al. Grunwaldzkiej. Z niego kursowały będą dwie linie dowożące do cmentarza Dębica. Policja zachęca do korzystania z tego typu rozwiązań.

Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym AGRYKOLA

ul. Agrykola będzie wyłączona z ruchu drogowego

od dnia 31 października od godz. 23 00 do dnia 1 listopada do godz. 22°°.

Wjazd będzie możliwy tylko dla pojazdów: służb porządkowych( ZZM, EPGK, Cleaner) i osób sprzedających kwiaty – za okazaniem przepustek (koloru pomarańczowego), które wyda Urząd Miejski w Elblągu (Departament Zarząd Dróg ul. Czerwonego Krzyża 2(tel. 55 239 -32-96)

ul. Chrobrego

od dnia 31 października od godz. 23 00 do dnia 1 listopada do godz. 22°°.

na odcinku od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej będzie drogą jednokierunkową ( od ronda w kierunku Góry Chrobrego) z możliwością parkowania z lewej strony na jezdni.

ul. Tczewska

od dnia 31 października od godz. 23 00 do dnia 1 listopada do godz. 22°°.

( od ul. Chrobrego ) będzie ulicą bez przejazdu,

na ulicy : Wspólnej, Kościuszki (od wieżowców do ul. Toruńskiej), Sienkiewicza

będzie obowiązywał obustronny „zakaz zatrzymywania się” z tabliczkami T-24 wskazującymi, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela

Miejsca postojowe w okolicy :

parking przy cmentarzu z wjazdem od ul. Kościuszki ( wjazd/wyjazd jednokierunkowy)

ul. Chrobrego (od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej), na jezdni, na odcinku tymczasowo wyznaczonym jako jednokierunkowy.

W dniach 28-31 października 2017 handel okolicznościowy na ul. Agrykola będzie udostępniony tylko z chodnika, przy jezdni będą ustawione wygrodzenia.

Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym DĘBICA

od piątku 27 października od godz. 23 00 do środy 1 listopada do godz. 22 00

ruch drogowy w obrębie pętli autobusowej Dębica Nowa będzie odbywał się na zasadzie ruchu jednokierunkowego,

od wtorku 31 października od godz. 23.00 do 1 listopada godz. 22.00 ruch drogowy na ul. Łęczyckiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Grottgera i ul. Rawską do Dębicy Starej będzie zamknięty i udostępniony wyłącznie dla:

a) autobusów komunikacji zbiorowej

taksówek z pasażerami, które będą wpuszczane na teren przy cmentarzu w ilości regulowanej przez Policję. Taksówki będą mogły zatrzymywać się wyłącznie na wyznaczonych tymczasowo postojach.

służb miejskich i porządkowych ( ZZM, EPGK, Cleaner)

pojazdów zaopatrzenia stanowisk handlowych, których właściciele posiadać będą ważne przepustki wydane przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu tel. 55 2341516 .

mieszkańców dojeżdżający do swoich posesji lub miejsc pracy przy ul. Łęczyckiej, Braniewskiej, Warmińskiej, Wschodniej za okazaniem dokumentu potwierdzającego uprawnienia (dowód osobisty, prawo jazdy – z adresem)

pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się

Pojazdy będą wpuszczane w ilości regulowanej przez Policję.

dla pozostałych pojazdów dojazd do Cmentarza Dębica w dniu 1 listopada będzie odbywał się od strony drogi krajowejnr 22

w dniach 28 i 29 października oraz 1 listopada sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniuul. Bema/ Saperów i Grottgera/Grunwaldzka będąwyłączona, a ruchem drogowym w zależności od potrzeb może kierowaćPolicja.

Wyznaczone miejsca postojowe w okolicy:

ul. Łęczycka ( wzorem lat ubiegłych) na tymczasowo wyznaczonym odcinku jednokierunkowym, na jezdni (dojazd od drogi krajowej nr 22)

parkingi utwardzone przy obu kaplicach cmentarza udostępnione będą tylko dla pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się.

Parkingi gruntowe – z uwagi na mocno nasiąknięty wodą grunt będą nieczynne.

Red.

Komentarze