Ilustracja do tekstu

Na pieniądze w elbląskiej izbie gospodarczej czeka się długo. Do naszej redakcji zgłosiły się bliskie rodziny stażystów zatrudnionych w elbląskiej izbie gospodarczej. Najbliższa rodzina mówi wprost „zostawiają ludzi bez środków do życia.

Dziewczyna z mojej rodziny nie dostała wypłaty nie ma za co żyć, ciągle jest zbywana w ogóle to wszystko jest podejrzane: nie dostała kopii umowy, którą podpisała, czyli do inspekcji pracy nie ma się z czym zwrócić na rzekomej umowie jest data, że pracuje od marca natomiast pierwsza wypłatę otrzymała w maju, czyli zaczęła w kwietniu teraz
kiedy chodzi do Pani, która zajmuje się wypłatami ta ją zbywa, nie odbiera telefonów czasami odpisuje na SMS i ciągle mówi, że za tydzień może 2 będą przelewy, ja nie rozumiem jak tak można zostawić ludzi bez środków do życia – pisze do nas Czytelniczka.

Ostatnia wypłata była w sierpniu w całości, czyli za wrzesień nie dostała i teraz za listopad nie wiadomo – dodaje w rozmowie z nami Czytelniczka.

Skontaktowaliśmy się z Panią Agatą z Elbląskiej Izby Gospodarczej, odpowiedzialną za przelewy. Pani Agata potwierdziła, że są pewne opóźnienia w przelewach, jednak wynikają one z tego, że środki pochodzą z funduszu unijnego. Pani Agata zaprzeczyła również w rozmowie z nami, że stażyści mają zaległości sięgające kilku wypłat, dotyczą one tylko jednej tej ostatniej – przekonuje.

„Ja sama czekam na pieniądze” – dodała w rozmowie z nami Pani Agata.

Oświadczenie Elbląskiej Izby Gospodarczej

„Uprzejmie informujemy, iż wypłata stypendiów stażowych nastąpi w drugim tygodniu listopada. W wyżej zakreślonym terminie wpłyną na nasze konto środki od Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie i będziemy mogli przesłać je Państwu. W chwili obecnej wniosek o zaliczkę podlega weryfikacji.

Opóźnienie jest całkowicie niezależne od Elbląskiej Izby Gospodarczej. Informujemy, iż wszelkie czynności, do których jesteśmy zobowiązani, zostały wykonane we właściwych terminach.

Jest nam bardzo przykro z powodu zaistniałej sytuacji. W imieniu własnym serdecznie przepraszamy za opóźnienia. Dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej otrzymali Państwo należne stypendia.”

Sprawie będziemy się przyglądali.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze