fot. KMP Elbląg

Elbląscy policjanci odzyskali skradzione… roboty. Policjanci z Wydziału Zwalczania Przestępczości Przeciwko Mieniu zatrzymali dwóch 20-latków podejrzanego o kradzież robotów kuchennych.

Teraz może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności – taką bowiem maksymalną karę za kradzież przewiduje Kodeks Karny.

Funkcjonariusze ustalili cały przebieg zdarzenia. Dwaj mężczyźni w jednym ze sklepów samoobsługowych na terenie Elbląga zdjęli z półki roboty kuchenne – każdy o wartości około 1000 zł. Następnie wynieśli je ze sklepu. Nie do końca wiedzieli co mogą z nimi zrobić i jak szybko zamienić je na gotówkę. Wtedy jeden z nich wpadł na pomysł, aby zanieść je do lombardu. Co też uczynili.

Policjanci z „mienia” szybko ustalili drogę jaką pokonały dwa urządzenia. Ustalili też dane obu 20-latków, którym wydawało się, iż znaleźli sposób na łatwe zarobienie pieniędzy.

Teraz obaj odpowiedzą za kradzież. Jeden z mężczyzn był wcześniej notowany przez policję. Za kradzież może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Komentarze