fot. materiały promocyjne

Popek w Pasłęku! Już w sobotę, 28 października Popek zagra koncert w klubie MAXXX, który mieści się przy ulicy ul. Boh. Westerplatte 13 w Pasłęku.

Po raz pierwszy nasz klub odwiedzi król a będzie to król Albanii czyli POPEK MONSTER!!! Zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie w sobotę 28 października. Bilety w cenie 35zł, bilet w dniu koncertu 40zł. – informują organizatorzy. Koncert rozpocznie się o godzinie 21.00.

Popek, właściwie Paweł Ryszard Mikołajuw – polski raper, wokalista, muzyk i zawodnik MMA. Jest znany przede wszystkim z występów w grupie muzycznej Firma, w której nieregularnie występuje od 2001 roku. Prowadzi także solową działalność artystyczną. Od 2014 roku współtworzy zespół muzyczny Gang Albanii.

W 2001 roku został członkiem krakowskiego zespołu Firma, założonego rok wcześniej przez Tadka oraz Kaliego. Wziął udział w nagraniu pięciu płyt Firmy: Pierwszy nielegal (2001), Z dedykacją dla ulicy (2002), Przeciwko kurestwu i upadkowi zasad (2008), NieLegalne Rytmy. Kontynuacja (2009) oraz Nasza broń to nasza pasja (2011). Jako członek Firmy był współzałożycielem marki odzieżowej „JP”.

W 2007 roku zrealizował swój pierwszy album solowy pt. Wyjęty spod prawa, za którego produkcję odpowiedzialny był Jędker. W 2008 wydał w Londynie swój drugi album zatytułowany Heavyweight. Gościnnie na płycie wystąpili między innymi Jędker, Sokół i Bosski Roman.

11 stycznia 2013 roku nakładem brytyjskiego wydawnictwa WagWan Production i Prosto, ukazała się solowa płyta rapera Monster. Produkcją bitów zajęli się m.in. Matheo i P.A.F.F. W utworach wystąpili gościnnie brytyjscy i polscy wykonawcy wśród nich znaleźli się Wiley, Sobota, Sokół, Paluch i Borixon. Płyta znalazła się na 28 miejscu w zestawieniu OLiS. Album zdobył status złotej płyty w Czechach, Polsce i na Słowacji.

9 grudnia 2014 roku ukazał się czwarty solowy album Popka. Wydawnictwo zatytułowane Monster 2 dotarło do 41. miejsca zestawienia OLiS. Album okraszony został uczestnictwem gości takich jak Olsen, The Game, NON Koneksja oraz Kaen.

W lipcu 2014 roku Popek wraz z producentem Matheo wydał utwór będący remixem „Dirty Diana” Michaela Jacksona. Okraszona klipem piosenka stał się hitem i w dwa tygodnie uzyskała wynik półtora miliona wyświetleń na serwisie YouTube.

W 2015 roku wraz z producentem muzycznym Robertem M powołał zespół pod nazwą Gang Albanii do którego dołączył następnie raper Borixon. Debiutancki album formacji zatytułowany Królowie życia ukazał się 24 kwietnia 2015 roku nakładem wytwórni muzycznej Step Records. Album grupy współtworzonej przez Popka zadebiutował na 1. miejscu polskiej listy przebojów – OLiS. Wydawnictwo wyróżnił status diamentowej płyty. Do formuły Gangu Albanii muzycy powrócili w 2016 roku. 29 kwietnia ukazał się ich drugi album Ciężki gnój. Również i to wydawnictwo odniosło komercyjny sukces. Ciężki gnój zadebiutował na zestawieniu Olis na 2. miejscu, a jego sprzedaż nagrodzono podwójną platynową płytą.

29 stycznia 2016 roku nakładem wytwórni muzycznej Step Records ukazał się wspólny album Popka i producenta Matheo. Album noszący nazwę Król Albanii dotarł do 1. miejsca polskiej listy OLiS i nagrodzony został statusem platyny.

16 grudnia 2016 roku na polskim rynku ukazała się kompilacja piosenek Mikołajowa o tytule Sweet 17th. Pozycja dotarła do 18. miejsca listy OLiS.

Red.

Komentarze