Ilustracja do tekstu

Apel do kierowców i pieszych w Elblągu! Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu kolejny raz apeluje o rozwagę na drogach!

Z pewnością mieszkańcy naszego miasta zwrócili uwagę na wzrost liczby zdarzeń z udziałem pieszych. Pomimo całodobowej służby na drogach nie udaje się całkowicie wyeliminować wystąpienia wypadków z udziałem pieszych. Jednym z narzędzi jakie wykorzystujemy do podnoszenia świadomości uczestników ruchu drogowego są działania profilaktyczne.

Na terenie działania naszej jednostki, od początku roku odnotowaliśmy 43 zdarzenia z udziałem pieszych. 35 z nich miało miejsce na terenie Elbląga.

Ich głównymi przyczynami było wejście na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszym. Przez pierwszych dziewięć miesięcy tego roku elbląska drogówka zastosowała ponad 2 600 środków prawnych w stosunku do pieszych oraz kierujących, naruszających przepisy ruchu drogowego mogące zagrozić bezpieczeństwu pieszych. Edukujemy dzieci i młodzież. Zajęcia prowadzimy w przedszkolach i szkołach.

Uświadamiamy jak istotne jest zachowanie szczególnej ostrożności na przejściu dla pieszych oraz jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych. Niestety odrośli często zapominają o tych podstawowych zasadach. W kontekście ostatnich zdarzeń, które miały miejsce na terenie naszego miasta, warto zwrócić uwagę na wiek uczestników. W wypadkach biorą udział gównie osoby starsze. Widząc potrzebę dotarcia do tej grupy społecznej Wydział Ruchu Drogowego przygotował cykl wykładów skierowany do osób dorosłych.

Organizacje zrzeszające osoby, które chcą dowiedzieć się jaki jest stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie naszego miasta i powiatu oraz przypomnieć jakie podstawowe zasady obowiązują pieszych, kierujących i pasażerów, zapraszamy do kontaktu z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu pod nr tel. 55 230 15 94, 55 230 19 90.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Komentarze