fot. ENS Studio Filmowe

Trening w Elblągu pod napięciem. Zobacz film! EMS umożliwia poprawę wyglądu całej sylwetki przy maksymalnej oszczędności czasu.

Dzięki stymulacji impulsami prądu stałego i zmiennego o różnej częstotliwości, godziny spędzone w siłowni można zastąpić nowatorskim treningiem, który fachowo poprowadzi trener personalny.

Czym jest elektrostymulacja mięśni?

EMS (Electrical muscle stimulation) to elektrostymulacja mięśni, która stosowana jest z powodzeniem w sporcie oraz fizjoterapii. EMS wykorzystywana jest przez NASA i amerykańską armię. Z treningów EMS korzystają piłkarze np. Realu Madryt oraz znani sportowcy, tacy jak bokserzy – bracia Klitschko.

Trening wykorzystujący tę metodę jest najbardziej popularny w klubach fitness w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Tradycyjnie, w trakcie wykonywania ćwiczeń, nasz mózg wysyła impulsy do neuronów, efektem są skurcze mięśni. Dzięki EMS cały proces można przeprowadzić zastępując pracę mózgu impulsami elektrycznymi wysyłanymi ze specjalnego urządzenia.

Taki impuls wywołuje kontrolowany skurcz mięśni z pominięciem części lub całego układu nerwowego odpowiedzialnego za skurcz podczas tradycyjnego treningu. Im więcej kontrolowanych skurczów, tym większe i silniejsze mięśnie. Pobudzane są nawet mięśnie znajdujące się w głębszych warstwach naszego ciała.

Czy elektrostymulacja jest dla mnie?

Niezależnie od tego, czy celem jest redukcja tkanki tłuszczowej, wyrzeźbienie sylwetki, walka z cellulitem, poprawa szybkości motorycznej, czy zwiększenie masy mięśniowej, trening EMS jest doskonałą, innowacyjną metodą jego osiągnięcia.

Podczas treningu trener personalny będzie miał kontrolę nad każdą grupą twoich mięśni i dostosowywał intensywność treningu do indywidualnych celów treningowych, dając twojemu ciału ponad 150 razy więcej skurczów mięśni, niż dałby standardowy trening na siłowni.

Aby trening EMS był bezpieczny i przynosił pożądany efekt musi być prowadzony przez wykwalifikowaną kadrę trenerską mającą doświadczenie w treningu elektrostymulacji mięśniowej. Odpowiednia kalibracja maszyny do indywidualnych predyspozycji klienta jest jednym z kluczowych kwestii w treningu EMS.

W treningu EMS nie używamy praktycznie żadnych, większych ciężarów. Czasami wystarczy ciężar własnego ciała. Dzięki temu nie ma możliwości nabawienia się kontuzji czy nadwyrężenia stawów i ścięgien.

To, co kiedyś było możliwe do osiągnięcia tylko po latach intensywnych ćwiczeń, teraz dzięki metodzie EMS jest dostępne dla każdego!

Korzyści treningu EMS:

Oszczędność czasu – pełny trening trwa niespełna pół godziny. To całkowicie wystarczy do pełni efektów, dzięki temu, że specjalne impulsy docierają do wszystkich grup mięśni.

Zdrowie – EMS to nie tylko gwarancja świetnego samopoczucia, ale także wydajna pomoc przy rehabilitacji, powrocie po kontuzji czy możliwość bezpiecznego wzmocnienia mięśni pleców, co łagodzi bóle i problemy z kręgosłupem.
Spalanie tłuszczu – metoda EMS to wydajne spalanie tkanki tłuszczowej z jednoczesnym budowaniem masy mięśniowej tych partii, które chcesz wzmocnić i wymodelować.

Bezpieczeństwo –  asysta przeszkolonego trenera dbającego o cały cykl szkoleniowy, specjalny strój, ale przede wszystkim brak przeciążeń działających m.in. na stawy, charakterystycznych dla treningu siłowego.

Lepsze wyniki – EMS wykorzystywany jest także przez profesjonalnych sportowców. Piłkarzy, lekkoatletów, kierowców Formuły 1 czy kaskaderów filmowych. To dzięki temu, że jest to bardzo wydajny i szybki trening, angażujący jednocześnie nawet 8 grup mięśniowych.

Widoczne efekty – w przypadku siłowni możesz potrzebować około 20 treningów, aby zobaczyć rezultaty w postaci bardziej rozbudowanej muskulatury czy szczuplejszej sylwetki. Z elektrostymulacją efekty będą widoczne już po 3-4 sesjach.

Ćwiczenie mięśni głębokich – partie mięśnie, które trudno pobudzić do działania podczas tradycyjnych brzuszków lub skłonów, będą pracować intensywnie, pobudzane impulsami elektrycznymi, znacznie szybciej zatem poprawisz wygląd brzucha i całego ciała.

Zajęcia w systemie EMS odbywają się w studio treningu personalnego w Elblągu,  ul. Wieżowa 12/1 (Stare Miasto). Próbny trening kosztuje 49 zł

Na taki trening wystarczy wziąć ze sobą buty na zmianę, ponieważ specjalny strój wypożyczamy na miejscu. Koszt jednego treningu wynosi 120 zł. W pakiecie 8 sesji dwuczęściowy strój do ćwiczeń warty 80 zł otrzymujemy gratis.

W cenie jednej sesji otrzymujemy:

• opiekę i wiedzę doświadczonego trenera personalnego, który indywidualnie dobiera rodzaj i intensywnoć ćwiczeń
• 20 minut indywidualnie dobranych impulsów elektrycznych (cały trening to około 30 minut)
• wynajem na wyłączność studia treningowego
• analizę składu ciała, ogólne zalecenia żywieniowe
• monitoring efektów treningowych

Wszelkie informacje oraz rezerwacje terminów pod numerem telefonu 797 985 796

Profil FB trenera Patryka – KLIKNIJ TUTAJ
Profil FB EMS Trening Elblag – KLIKNIJ TUTAJ

 

Komentarze