Ilustracja do tekstu

Nowe oszustwo w Elblągu! Tym razem na dowód osobisty. Jedna próba oszustwa „na policjanta” została odnotowana dzisiaj przez elbląskich policjantów. Około godziny 14.00 na ulicy Uroczej w Elblągu do starszej osoby zadzwonił oszust i powiedział, że jest policjantem z Elbląga.

Podał fikcyjny numer odznaki i poinformował, że funkcjonariusze znaleźli fałszywe dowody osobiste, a wśród nich dokument z nazwiskiem pokrzywdzonego.

Pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą też o przekazanie jakichkolwiek danych lub pieniędzy.

Na szczęście pokrzywdzony nie dał się nabrać. Oszust próbował jednak dowiedzieć się w jakim banku trzyma pieniądze oraz ile oszczędności znajduje się na jego koncie. Próba miała miejsce około godziny 14. na ulicy Uroczej w Elblągu.

Pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie.

Pracowników banków prosimy o większą czujność w sytuacjach, w których starsza osoba chce szybko wypłacić znaczną ilość gotówki.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP w Elblągu

Komentarze