fot. Straż Pożarna w Elblągu

Rozlany kwas w szkole podstawowej. Sprawcy grozi do 5 lat! Prokuratura Rejonowa w Elblągu nadzoruje dochodzenie w sprawie poparzonego chłopca kwasem w szkole podstawowej nr 19.

Prokuratura Rejonowa w Elblągu nadzoruje pod numerem PR 1 Ds 1432.2017 dochodzenie w sprawie zaistniałego w dniu 17 października 2017r w Elblągu, narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu małoletniego ucznia szkoły Podstawowej w Elblągu przez osobę, na której ciąży obowiązek opieki.

Dotychczasowe ustalenia w dochodzeniu wskazują, iż w dniu 17.10.2017r., w trakcie przenoszenia przez pokrzywdzonego ucznia pomocy naukowych w postaci szklanych opakowań, doszło do stłuczenia opakowania, rozlania się cieczy na pokrzywdzonego co spowodowało jego poparzenie. Doznane przez pokrzywdzonego obrażenia wymagały leczenia w warunkach szpitalnych.

W postępowaniu trwają czynności prowadzące do wyjaśnienia procedur związanych w transportem substancji niebezpiecznych oraz okoliczności samego zdarzenia.

Postępowanie pozostaje w toku w fazie in rem – nie przedstawiono nikomu zarzutów.Przestępstwo „narażenia na niebezpieczeństwo”, określone w art. 160 § 2 kk jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze