fot. Express Elblag (archiwum)

Kierowca karetki skazany. Wyrok jest prawomocny! Za spowodowanie śmiertelnego wypadku sąd skazał Pawła G., kierowcę karetki na rok pozbawienia wolności zawieszając jednakże ten wyrok na 3 lata.

Kierowca dodatkowo został zobowiązany wypłacić 5 poszkodowanym po 10 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Wyrok jest prawomocny.

Do tego tragicznego wypadku doszło 29 lipca 2015 roku na skrzyżowaniu ulic 12 Lutego z Aleją Armii Krajowej. Ambulans zderzył się z osobówką. W wypadku uczestniczyła karetka ratownictwa medycznego z Elbląga. Pięć osób zostało rannych. Jedna osoba zginęła.

„Do szpitala trafiła trzyosobowa obsługa karetki i dwie pasażerki oraz 20-letni kierowca osobówki. Osoby z hondy są w ciężkim stanie. Czwarta osoba, która podróżowała hondą, 37-letni pasażer, zginął na miejscu” – mówił nam wówczas Jakub Sawicki, rzecznik prasowy policji w Elblągu.

Zdjęcia

Wideo

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze