fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

Potrącenie niepełnosprawnego rowerzysty na Traugutta. Dziś, 22 października około godziny 14.00 na ulicy Traugutta na przejściu dla pieszych doszło do wypadku z udziałem rowerzysty i samochodu osobowego.

Na miejsce zdarzenia przyjechała policja, straż pożarna oraz Zespół Ratownictwa medycznego.

„W dniu dzisiejszym około godziny 14.00 na ulicy Traugutta został potrącony rowerzysta, który wjechał na oznakowane przejście dla pieszych nie rozglądając się. Kierujący, który dojeżdżał do skrzyżowania, zwolnił, zachował szczególna ostrożność i przy prędkości 20 km/h potrącił rowerzystę” – powiedział nam na miejscu pracujący starszy sierżant Radosław Stefanowicz z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Kierujący samochodem osobowym marki Opel jechał ulicą Traugutta od ronda w kierunku Grota Roweckiego, natomiast rowerzysta jechał chodnikiem z ulicy podporządkowanej.

Ratownicy Medyczni przetransportowali poszkodowanego rowerzystę karetką do szpitala. „Mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń” – dodał w rozmowie z nami starszy sierżant Radosław Stefanowicz z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu

Funkcjonariusze policji z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu przebadali kierujących na zawartość alkoholu w organizmie, badanie wykazało, że obaj byli trzeźwi.

Policjanci na miejscu ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia, w związku z tym ,że potrącony mężczyzna jest osobą niepełnosprawną, policja wykonuje czynności na dochodzenie.

Przez około 15 minut odbywał się ruch wahadłowy, na tą chwilę nie występują już żadne utrudnienia w ruchu.

Zdjęcia

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze