fot. Miasto Elbląg

Atak terrorystyczny w Elblągu. Cysterna wjeżdża w ludzi podczas trwającej imprezy masowej! To na szczęście tylko scenariusz przeprowadzonych wczoraj, 20 października w Elblągu ćwiczeń z zakresu zarządzania kryzysowego i spraw obronnych.

Drugi epizod to ćwiczenie przeciwpowodziowe, które przeprowadzone zostało przy ul. Panieńskiej i obejmowało przygotowywanie worków z piaskiem, montaż szandorów oraz rękawów przeciwpowodziowych.

Pierwsza część ćwiczeń poświęcona była omówieniu sytuacji ćwiczebnej przez Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego. Uruchomiona też została Akcja Kurierska, czyli trening doręczania kart powołania do obywateli oraz stały dyżur zakładów o znaczeniu dla obronności państwa.

Druga część ćwiczeń odbyła się w piątek 20 października. Piątkowe ćwiczenia obejmowały dwa epizody. Pierwszy to ćwiczenie zgrywające w zakresie zwalczania terroryzmu, obejmujące działania służb po przeprowadzonym ataku terrorystycznym w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Al. Grunwaldzkiej.

Podczas ćwiczeń dot. zagrożenia terroryzmem były utrudnienia w ruchu na Al. Grunwaldzkiej. Od godz. 10 do godz. 14.00 wyłączona również została z ruchu ulica Bulwar Zygmunta Augusta na odcinku od ul. Wapiennej do zjazdu do Marketu Budowlanego „MRÓWKA”.

Zdjęcia

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze