fot. "Psi Raj" Schronisko w Pasłęku

Nikt się nimi nie zainteresował oprócz schroniska w Pasłęku „Psi Raj”! 3 października, pod opiekę pasłęckiego schroniska PSI RAJ trafiło dziesięć psów z Pomiechówka, pod Warszawą. Była to okropna interwencja, w której brało udział ZALEDWIE pięć organizacji z całej Polski.

Przykre, że organizacje ze znacznie większym budżetem, i większymi możliwościami odmówiły pomocy, a niewielkie schronisko nie potrafiło przejść obok tej sprawy obojętnie. Na jednej posesji przybywało ponad 100 psów, wszystkie należały do jednej osoby.

Żyły w skandalicznych warunkach, większość z nich zamknięta była w skrzyniach, część również w piwnicy. Zwierzęta żyły we własnych odchodach, większość z nich była zaniedbana, wygładzona, notorycznie gryzły się między sobą. Trwało to latami.

Każdy z przyjętych przez schronisko w Pasłęku psów wymaga leczenia, poważnych obrażeń (tak jak w przypadku wypadającej macicy u jednej z suk), jak i blizn, licznych otarć, chorób skóry. Należy je również zaszczepić, wysterylizować, poprawić ogólną kondycję fizyczną, oraz psychiczną.

Schronisko w Pasłęku ma tylko jedno marzenie- uzbieranie finansów na postawienie jednego, dużego, podwójnego kojca dla nowo-przyjętych psów z Pomiechówka i zapewnienie im godnych warunków przed zbliżającą się zimą. Przyjęcie dziesięciu psów w jeden dzień było dla nich wyzwaniem, ale nie potrafili odmówić pomocy. W tej chwili psy zamieszkują boksy bardzo tymczasowe, awaryjne.

Kojec taki to koszt 5800zł. Pracownicy i wolontariusze wierzą, że i tym razem się uda. Psi Raj ma wielu przyjaciół, wielu z nich pochodzi z Elbląga. Pracownicy twierdzą, że ludzie wspierają ich we wszystkich działaniach, zawsze mogą liczyć na pomoc, nigdy nie zostają z problemami sami.

Zachęcamy do wspólnej pomocy poprzez dobrowolne datki pieniężne. Każdą wpłatę, można wysyłać poprzez platformę pomagam.pl, w bardzo prosty i szybki sposób.

Brakująca kwota to już tylko 1.800 zł. Każda wpłata ma znaczenie. Dokonać jej możesz klikając tutaj

Pracę i miłość, jaką ofiarują tym bezdomnym, skrzywdzonym już zwierzętom, pracownicy i wolontariusze schroniska w Pasłęku, można obserwować na ich stronie internetowej www.schroniskopaslek.pl, lub obserwując ich na Facebooku.

Psi Raj

Warmińsko-mazurskie Stowarzyszenie Obrońców Praw Zwierząt, prowadzące Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt PSI RAJ w Pasłęku działa od 2008 roku. Powstało z inicjatywy ludzi wrażliwych na cierpienie zwierząt. Jest to jedna z nielicznych grup na naszym terenie, która jako inspektorzy ds. ochrony zwierząt podejmuje interwencje tam, gdzie łamane jest prawo zwierząt.

Dzięki osobom związanym ze stowarzyszeniem, nowe domy znalazło wiele zwierząt. Działają oni skutecznie na forach internetowych i propagują adopcję psów i innych zwierząt wśród internautów.

Głównym celem stowarzyszenia jest działanie na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt i przeciwdziałanie wszelkim formom stosowania okrucieństwa wobec zwierząt.

Zdjęcia

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze