zrzut ekranu

Jutro w TVN tragiczny wypadek i walka o zdrowie małego chłopca z Jegłownika! Jutro, 21 października na antenie TVN w programie „Uwaga” zostanie wyemitowany reportaż o chłopcu z Jegłownika.

Miał zaledwie 10 dni gdy przez zachowanie własnej matki omal nie zginął. Dziś Alan odzyskuje zdrowie dzięki trosce i zaangażowaniu matki zastępczej…

lanek jest po urazie mózgowo-czaszkowym, którego doznał w 10 dobie swojego życia. Padł ofiarą bezlitosnych dorosłych, wbrew pozorom bliskich mu osób. Lekarze nie wierzyli w to, że przeżyje.

Chłopiec przeżył trepanację czaszki, wykonany został zabieg plastyki ubytku kości czaszki, którego brak spowodował powstawanie przepukliny oponowo-mózgowej. Alanek, dziś dzięki silnej woli życia zaskakuje wielu. Rozwija się wolniej, ale mimo uszkodzeń mózgu idzie do przodu.

„Dziś walczymy z padaczką pourazową oraz niedowładem lewostronnym. Dbamy o każdy szczegół jego rozwoju poprzez stymulację psychoruchową. Jesteśmy pod opieką wielu specjalistów na terenie całej Polski (neurochirurdzy, neurolog, okulista, poradnia ryzyka okołoporodowego z powodu wcześniactwa, poradnia rehabilitacyjna w tym psycholog i logopeda ). Przyda nam się każda pomoc finansowa by walczyć z Alankiem dalej, przed nim długie lata ciężkiej pracy. Zależy nam by w jak najlepszym stopniu zapewnić naszemu małemu a zarazem wielkiemu bohaterowi niezbędnych narzędzi do stymulacji rozwoju” – pisze rodzina zastępcza chłopca.

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze