fot. straż graniczna

Nietrzeźwy rowerzysta próbował uciec straży granicznej. Zamiast do domu trafił na Komendę! Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach zatrzymali do kontroli drogowej dwóch rowerzystów. Badanie alkomatem potwierdziło, że mieszkańcy gminy Braniewo byli pijani.

Rowerzystów zatrzymano do kontroli drogowej 18 października w jednej z miejscowości w gminie Braniewo. Tor jazdy pierwszego kierowcy wskazywał na to, że może być on pod wpływem alkoholu.

Ponadto mężczyzna na widok patrolu Straży Granicznej skręcił w boczną drogę. Funkcjonariusze Straży Granicznej natychmiast ruszyli za nim. Okazało się, że 55-latek miał ponad 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna przyznał się, że wypił piwko pod sklepem i wracał do domu.

Kilka godzin później patrol Straży Granicznej w tej samej miejscowości zatrzymał drugiego pijanego rowerzystę. Tym razem 49-letni kierowca miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna tłumaczył, że wypił piwko pracując przy drzewie. Postanowił odwiedzić znajomą, więc wsiadł na rower i ruszył.

Rowerzyści, zamiast do domu i znajomej trafili na Komendę Powiatową Policji w Braniewie.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Źródło: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Komentarze