fot. Express Elblag

Uczeń podstawówki w Elblągu poparzony kwasem. Znamy kulisy! Wczoraj, 17 października w szkole podstawowej nr 19 przy ulicy Uroczej uczeń doznał poparzenia kwasem. Na miejsce przyjechały służby ratownicze.

Na miejsce zdarzenia przyjechała policja, 3 zastępy straży pożarnej oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. 13 letni chłopiec z poparzeniami 2 i 3 stopnia został zabrany do szpitala.

Chłopiec przebywa w szpitalu przy ulic Żeromskiego, jego rany nie są obszerne ale głębokie, lekarze nie wykluczają przeszczepu.

Jak do tego doszło?

Jak powiedział nam Edward Pietrulewicz, dyrektor szkoły Podstawowej nr 19 4 uczniów zostało poproszonych o przeniesienie paczek. Zdaniem dyrektora nikt nie wiedział, że w paczkach znajduje się kwas. „Paczki nie były odpowiednio oznakowane” – powiedział Edward Pietrulewicz.

Podczas przenoszenia paczek jednemu z uczniów wypadła paczka z niebezpieczną substancją kwas się rozlał i poparzył 13-latka.

Na zdjęciu dyrektor SP 19 fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

Z goła inne zdanie ma mama 13-letniego chłopca, jej zdaniem niemożliwe jest to, że paczki nie były oznakowane, zwracając uwagę na to, że szkoła dobrze wie co zamawiała.

13-latek powiedział mamie, że paczka była już wcześniej uszkodzona, ponieważ wydobywał się z niej dziwny zapach.

jak powiedziała w rozmowie z nami mama poparzonego chłopca będzie ubiegać się o swoje i syna prawa w sądzie.

miejsce w którym doszło do poparzenia fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

Policja o zdarzeniu

„Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia, interesuje nas co było dokładnie w tych paczkach, kto je zamawiał, czy nauczyciel wiedział, że w paczkach znajduje się niebezpieczna substancja oraz czy padło polecenie ze strony nauczyciela dla uczniów żeby te paczki przenieść. Będziemy się posiłkować opinią biegłego z zakresu medycyny, który określi obrażenia, na ich podstawie będziemy mogli formować ewentualne zarzuty” – powiedział nam dziś Jakub Sawicki, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Na zdjęciu Jakub Sawicki, rzecznik prasowy KMP w Elblągu

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze