for. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

Ewakuacja dzieci ze szkoły podstawowej nr 19. Rozlał się kwas! Dziś, 17 października około godziny 14.00 straż pożarna została wezwana do usunięcia rozlanego kwasu w szkole podstawowej nr 19 przy ulicy Uroczej.

Na miejsce zdarzenia przyjechała policja, 3 zastępy straży pożarnej oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

„Policja wyjaśnia szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło w dniu dzisiejszym w jednej ze szkół podstawowych w Elblągu. 13-letni uczeń przenosił paczkę z chemikaliami, najprawdopodobniej kwasem. Na korytarzu doszło do wypadku, uczeń opuścił paczkę z chemikaliami, które rozlały się na podłogę i oparzyły chłopca” – powiedział w rozmowie z nami Jakub Sawicki, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

13-latek z oparzeniami 2 i 3 stopnia został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala.

Policja na miejscu bada szczegółowe okoliczności zdarzenia. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejscu zdarzenia, zneutralizowaniu niebezpiecznej substancji oraz ewakuacji uczniów.

Kiedyś uczniowie byli wysyłani po dziennik dla nauczyciela, dziś po chemikalia….

Zdjęcia z miejsca zdarzenia

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze