Ilustracja do tekstu

Akcja drogówki w Elblągu. Posypały się mandaty! „Niedostosowanie prędkości do panujących warunków” to zdanie, które przewija się w policyjnych raportach, a które tłumaczy lub określa przyczynę sporej liczby wypadków drogowych i kolizji.

W praktyce oznacza, że gdy jedziemy zbyt szybko, wzrasta znacząco ryzyko, że do celu podróży nie dojedziemy, a dodatkowo możemy ulec wypadkowi.

Wczoraj, mając to właśnie na względzie, elbląscy policjanci prowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Polegały one na dyscyplinowaniu tych wszystkich kierowców, którzy za nic mają ograniczenia, szczególnie w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze skontrolowali łącznie 69 aut.

Nałożyli 27 mandatów z czego 15 to mandaty za zbyt szybką jazdę. Nie było przekroczeń prędkości 50+. Policjanci zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych za fatalny stan techniczny pojazdów oraz jedno prawo jazdy za spowodowanie wypadku.

Do zdarzenia doszło około godziny 19.00 na ulicy Robotniczej w Elblągu. 22-letnia kierująca seatem potrąciła na przejściu dla pieszych 45-letniego mężczyznę. Doznał on złamania kości podudzia i został przewieziony do szpitala. Kierująca była trzeźwa.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

Reklamy

Komentarze