Zrzut ekranu z filmu

Chciał uniknąć zderzenia z samochodem, więc potrącił pieszą. Zobacz film! Ostródzcy policjanci interweniowali w sprawie potrącenia 40-letniej kobiety przez kierowcę osobowego mercedesa.

Na szczęście skończyło się tylko na ogólnych potłuczeniach. Za rażące naruszenie przepisów w bezpieczeństwie ruchu drogowego policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Wczoraj (12.10.2017) przed godz. 10:00 dyżurny ostródzkiej komendy policji został powiadomiony o zdarzeniu, do którego doszło na ul. Słowackiego w okolicy dworca.

Policjanci, którzy przyjechali we wskazane miejsce ustalili, że kierujący mercedesem nie dostosował prędkości do warunków drogowych w jakich się znalazł. Nie zdążył wyhamować przed poprzedzającym go autem, które zaczęło skręcać w lewo. Aby uniknąć zderzenia z tym samochodem, kierujący mercedesem zjechał na lewy pas jezdni, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na chodnik.

Efektem tego było potrącenie idącej tym chodnikiem pieszej. Pokrzywdzona 40-letnia mieszkanka miasta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Na szczęście skończyło się tylko na ogólnych potłuczeniach.

Mundurowi będący na miejscu zdarzenia, za rażące naruszenie przepisów w bezpieczeństwie w ruchu drogowym, zatrzymali 42-latkowi prawo jazdy. Wkrótce jego sprawą zajmie się sąd.

Po raz kolejny policjanci apelują o rozważną i bezpieczną jazdę. Przypominają również, że obecne warunki atmosferyczne są bardzo zmiennie, co powinno zmusić użytkowników dróg do zachowania większego bezpieczeństwa, zdjęcia nogi z gazu i włączenia myślenia.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Red.

Reklamy

Komentarze