fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

Wojsko wkroczyło do akcji na ulicy Lotniczej! Dziś, 12 października żołnierze z pułku chemicznego zabezpieczyli tajemniczą substancję w workach na ulicy Lotniczej.

Przypomnijmy, 9 października około godziny 14.00 koparka podczas prac ziemnych przy ulicy Lotniczej natrafiła na kilka worków foliowych z napisem imitator skażeń iperytem siarkowym.

„Oficer dyżurny powiadomił inne służby w tym straż pożarną i powiatowego inspektora sanitarnego. Worki wyglądają na współczesne, Będziemy wyjaśniali co to za substancja, kto ją tam zostawił i czy jest groźna dla zdrowia i życia” – informował nas wówczas Jakub Sawicki, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

„Służby oddały teren właścicielowi, czyli w tym przypadku EPEC-owi. EPEC będzie prowadził dziś rozmowy, kto zajmie się utylizacją substancji. Straż Pożarna na pewno będzie wzywana do ponownego zabezpieczenia miejsca” – mówił nam dzień po odkryciu znaleziska Przemysław Siagło, rzecznik straży pożarnej w Elblągu.

Już wtedy mówiło się o tym, że to wojsko zajmie się znaleziskiem, dziś się to potwierdziło – „Znalezione fiolki w ilości około 150 sztuk pochodzenia wojskowego do celów szkoleniowych, zostały zabezpieczone i zabrane zostaną do utylizacji. Podkreślam, że zawartość fiolek stanowił tzw. materiał szkoleniowy, stąd adekwatny do rzeczywistej zawartości napis: „Imitator skażeń iperytem siarkowym” – poinformował Krzysztof Marciniak, zastępca dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze