fot. Express Elblag

Picie alkoholu nie skończy się kacem, nowość od Lidla! Fani musującego wina nie muszą już się bać o swoje głowy. Dziś, 12 października na sklepowe półki w Lidlu trafiło prosecco, które nie wywołuje kaca.

Organic Prosecco Spumante dostępne będzie w brytyjskim Lidlu za 7,99 funta, czyli za około 38 złotych. Tajemnicą tego organicznego trunku, jest niższa zawartość siarczanowych konserwantów, które stosuje się w tradycyjnej produkcji. To właśnie siarczany są odpowiedzialne za złe samopoczucie kolejnego dnia -poinformowało „Radio Zet”.

Oprócz małej ilości substancji konserwujących, winogrona uprawiane są bez użycia nawozów chemicznych, herbicydów, pestycydów i środków owadobójczych, czyli w sposób ekologiczny.

Sprzedaż tego wina musującego wzrasta wraz ze zbliżającym się sezonem świątecznym. Jak pokazują statystyki, w 2017 roku Brytyjczycy spożyli już 12,8 miliona litrów prosecco, jeszcze przed okresem świątecznym. Pierwsza dostawa trafi do sklepów Lidl 12 października, a kolejna 30 listopada.

Źródło: Radio Zet

oprac. Red.

Komentarze