fot. WSZ w Elblagu

Po prawie miesięcznym pobycie w Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka szpitalne pielesze opuściły dziś nasze trojaczki: Basia, Ania i Hania, urodzone 14 września. – poinformował Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu.

Dziewczynki przyszły na świat w 32 tygodniu ciąży metodą cesarskiego cięcia. Ważyły od 1,6 do 1,9 kg.

– „Najważniejsze, że urodziły się zdrowe, trójka to w tym roku nasza szczęśliwa liczba – cieszą się rodzice trojaczków państwo Wioleta i Rafał Biernaccy z Bielicy w gminie Godkowo.

Trojaczki rodzą się nadzwyczaj rzadko, choć w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu ostatnio taki poród został odnotowany 8 marca.

Wówczas chłopcy przyszli na świat metodą cesarskiego cięcia w 35 tygodniu ciąży. Ważyli kolejno: 2, 120 kg, 2,160 kg i 2,190 kg.

W blisko 30-letniej historii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu odnotowaliśmy zaledwie 9 porodów trojaczych. Szczególnie „obfity” był pod tym względem rok 2005 ( 4 takie porody). Trojaczki urodziły się w WSZ także w roku 2006, 2008 oraz 2 w tym roku.

Zdjęcia

fot. WSZ w Elblagu
fot. WSZ w Elblagu

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Reklamy

Komentarze