fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

Pobił dziecko na ulicy w Elblągu. Dziś zapadł ostateczny wyrok! Dziś, 10 października Piotr U za pobicie 11-letniego chłopca oraz naruszenie nietykalności cielesnej innego mężczyzny został skazany na 5 lat pozbawienia wolności, wyrok jest prawomocny.

Do tego bulwersującego pobicia doszło 24 listopada ubiegłego roku na rogu ulic Płk Dąbka-Pionierska 30-latek brutalnie pobił 11-letniego Michałka, który wracał z kiermaszu szkolnego.

Piotr U. za pobicie 11-letniego chłopca oraz dźgnięcie nożem innego mężczyzny został 16 maja skazany na 5 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa w Kartuzach złożyła apelację, domagając się wyższej kary dla Piotra U. Dziś sąd utrzymał wyrok z 16 maja w mocy.

Obrona kata zadowolona, rodzice Michałka nie

„Jesteśmy zadowoleni z takiego wyroku” – mówił po sprawie sądowej obrońca Piotra U. Z goła inne zdanie mają rodzice pobitego 11-latka. Ich zdaniem wyrok powinien być wyższy. „Byłabym spokojniejsza, gdyby dostał 7 lat” – powiedziała w rozmowie z nami Małgorzata Stancelewska, mama 11-latka.

„5 lat groziło sprawcy za samo pobicie naszego syna, a przecież sprawca dokonał również napaści na innego mężczyznę, o tym sąd chyba zapomniał” – dodał Piotr Stancelewski, tata 11-latka.

Rodzice 11-letniego Michałka niezadowoleni są również z faktu, że odszkodowanie na rzecz ich syna wypłaci skarb Państwa, a nie sprawca.

„Dlaczego wszyscy mamy zrzucać się na odszkodowanie? Na dopalacze Piotr U. pieniądze miał” – powiedziała mama 11-latka.

Nasza interwencja doprowadziła do zatrzymania kata

Nasze wspólne działania z elbląską policją szybko doprowadziły do zatrzymania 30-letniego Piotra U, elbląska prokuratura postawiła oskarżonemu zarzut zagrożony karą do 2 lat pozbawienia wolności, dodatkowo wobec podejrzanego nie zastosowano tymczasowego aresztu, a jedynie dozór policyjny, z którego Piotr U. się nie wywiązywał.

Kiedy sprawa nabrała rozgłosu, a rodzicie pobitego Michała napisali list do Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry sprawę przeniesiono z Elbląga(ze względu na powiązania rodzinne podejrzanego z sądem w Elblągu oraz liczne zaniedbania) do prokuratury w Kartuzach, która nakazała zatrzymać Piotra U. i postawiła mu zarzut zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 5, dodatkowo zastosowała wobec podejrzanego tymczasowy areszt. Kryminalni z Elbląga ponownie, więc zatrzymali podejrzanego i doprowadzili do prokuratury w Kartuzach.

Wideo

Przypominamy nagranie, które opublikowaliśmy zaraz po pobiciu 11-letniego chłopca, które stało się kluczowym materiałem dowodowym oraz dzięki któremu między innymi udało się ustalić sprawcę pobicia.

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze