fot. Łukasz Nosarzewski, Express Elblag

Co dalej z tajemniczą substancją na Lotniczej? Wczoraj, 9 października podczas prac budowlanych na ulicy Lotniczej odkryto tajemnicze worki z napisem imitator skażeń iperytem siarkowym.

Na miejsce zdarzenia przyjechała policja oraz straż pożarna. Służby zabezpieczyły miejsce. Według relacji świadków z worków wydobywa się nieprzyjemny zapach. O tym informowaliśmy Was na bieżąco TUTAJ.

„Oficer dyżurny powiadomił inne służby w tym straż pożarną i powiatowego inspektora sanitarnego. Worki wyglądają na współczesne, Będziemy wyjaśniali co to za substancja, kto ją tam zostawił i czy jest groźna dla zdrowia i życia” – mówił nam wczoraj Jakub Sawicki, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Worki ponownie zostały zasypane ziemią. Co dalej z tajemniczą substancją? Rozmawialiśmy dziś z Przemysławem Siagło, rzecznikiem straży pożarnej w Elblągu.

„Służby oddały teren właścicielowi, czyli w tym przypadku EPEC-owi. EPEC będzie prowadził dziś rozmowy, kto zajmie się utylizacją substancji. Straż Pożarna na pewno będzie wzywana do ponownego zabezpieczenia miejsca” – mówi w rozmowie z nami Przemysław Siagło, rzecznik straży pożarnej w Elblągu.

Nieoficjalnie mówi się, że utylizacją zajmie się wojsko.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze