Ilustracja do tekstu

Pies znalazł narkotyki w mieszkaniu. 17-latek zatrzymany! Malborscy policjanci w jednym z mieszkań w Malborku znaleźli narkotyki. Przechowywaną marihuanę i amfetaminę w kosmetyczce oraz paczce po papierosach znalazł wyspecjalizowany w wyszukiwaniu narkotyków policyjny pies.

Funkcjonariusze zatrzymali 17-letniego mężczyznę, do którego należały zabronione środki odurzające. Za ich posiadanie zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

5 października o godz.18:00 dzielnicowi wraz z przewodnikiem psa służbowego malborskiej komendy w jednym z mieszkań w Malborku znaleźli marihuanę i amfetaminę. Policjanci zdobyli informację, że 17-letni mieszkaniec miasta przechowuje w domu środki odurzające.

Do akcji wkroczył przewodnik z psem służbowym wyspecjalizowanym w wyszukiwaniu narkotyków. Podczas przeszukania mieszkania, pies od razu wskazał funkcjonariuszom miejsca w których mogą być środki odurzające. Okazało się, że we wskazanej przez psa torbie funkcjonariusze znaleźli zawiniątko z zielonym suszem, a w pustej paczce po papierosach woreczek strunowy z białym proszkiem.

Badania testerem wstępnie potwierdziły, że jest to marihuana w ilości ponad 1,5 grama oraz blisko gram amfetaminy. Młody mężczyzna, który przechowywał narkotyki został zatrzymany. Dzisiaj usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa.

Za posiadanie narkotyków ustawa o przeciwdziałaniu narkomani przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Policja w Malborku

Komentarze