Nadesłane od Czytelnika na kontakt@expresselblag.pl

Budżet obywatelski czy nieobywatelski? Na naszą redakcyjną skrzynkę przyszedł list od Czytelnika odnoszącego się do budżetu obywatelskiego, zamieszczamy go na naszych łamach w całości.

List Czytelnika

„W dniu dzisiejszym przechodząc jak co dzień przez osiedle Nad Jarem zauważyłem wywieszone na każdych drzwiach zewnętrznych w blokach spółdzielni o tej samej nazwie co Osiedle informację, w której zachęca się do wzięcia udziału w Budżecie Obywatelskim.

Jakby była to zachęta do ogólnego uczestnictwa w inicjatywie to mógłbym przyklasnąć i pogratulować w chęci mobilizacji społeczeństwa do angażowania się w sprawach na najniższym szczeblu, które powinny być dla nich najważniejsze. Jednak to byłoby zbyt piękne.

Spółdzielnia postanowiła wskazać mieszkańcom najbardziej „słuszną” inicjatywę. Pół biedy jeżeli osoba prywatna robi to własnymi siłami i z własnych środków, ale gdy spółdzielnia mieszkaniowa zabiera się za podsuwanie najwłaściwszych idei to już jest coś nie tak.

Dobrze byłoby, aby Spółdzielnia Nad Jarem zajęła się transparentnym i efektywnym rozporządzaniem własnych środków, a nie podatników. Nie wiem czy nie naruszają oni przepisów prawnych, ale na pewno zasady moralne tak. Wszystkie osoby, które podjęły wysiłek wpadnięcia na pomysł, przelania go na papier i wysłania do Urzędu Miasta są na straconej pozycji.

Prosiłbym redakcje o zwróceniem się do Urzędu Miasta czy w tych okolicznościach instytucje, które są spuścizną po minionym ustroju działają zgodnie z literą prawa.

Notabene pomysł o siłowni na powietrzu i boisku wydaje się nie trafiony biorąc pod uwagę, że obecnie jest boisko z którego nikt nie korzysta , a dosłownie 5 kroków od placu, na którym miałyby powstać obiekty jest dobrze wyposażony klub fitness z siłownią. „

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Red.

Komentarze