Ilustracja do tekstu

Dziś próbny przejazd tramwaju na nowym torowisku! W związku z zakończeniem budowy torowiska tramwajowego w ul. 12 Lutego i Grota Roweckiego, Departament Zarząd Dróg UM informuje, że od 4 października rozpoczęto czynności odbiorowe.

Z uwagi na duży zakres zadania i ilość branż, odbiory i sprawdzenia odbywać się będą w kilku etapach. Już dziś, 5 października ok. godziny 8.00 odbył się planowany przejazd próbny (pierwszy z kilku planowanych różnymi typami tramwajów) po nowowybudowanym odcinku.

Uruchomiona została również nowa sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych przez ul. Grota Roweckiego na wysokości wjazdu do Sądu przy Placu Konstytucji.

Odbiorom i sprawdzeniom podlegała między innymi skrajnia torowiska tramwajowego, sieć trakcyjna, układ zasilania trakcyjnego, sygnalizacja świetlna z koordynacją, sterowanie zwrotnic, infrastruktura przystankowa.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Redakcja

Komentarze