Reklamy
Strona główna » Wydarzenia » Botoks zdaniem elblążanki!
Społeczeństwo Wydarzenia

Botoks zdaniem elblążanki!

fot. materiały promocyjne

Botoks zdaniem elblążanki! To zdecydowanie NAJGŁOŚNIESZY film tego roku. Najnowsze dzieło twórcy Botoksu jednych porusza, a drugich odrzuca. Jeszcze inni mówią, że Vega „gwałci” wrażliwość odbiorców.

Odkąd pamiętam, jego filmy zawsze zaskakiwały. Począwszy od Służb specjalnych z genialną rolą Olgi Bołądź, po dwie części Pitbulla. Reklamowany od wielu miesięcy przed premierą Botoks, również nie mógł się bez tego obejść.

Film oparty jest na faktach dotyczących pracy polskiej służby zdrowia, które reżyser skrupulatnie zbierał.

Przeprowadził kilkanaście jak nie kilkadziesiąt rozmów z pracownikami szpitali. I może właśnie to tak bardzo kole w oczy wszystkim tym, którzy nazywają ten film kiczem. Bo przecież nikt z nas nie chce słyszeć ani oglądać brutalnej prawdy o tym, jak zachowują się lekarze na SORZE, kiedy ktoś im nie odpowiada, kiedy nie chce im się pracować albo do jakich błahych a wręcz absurdalnych zgłoszeń posuwają się ludzie.

Vega jak gdyby na życzenie obecnej władzy porusza problem aborcji. I tu rzeczywiście jest jazda bez trzymanki. Na ekranie możemy obejrzeć prawdziwy poród czy zabieg usunięcia płodu. To czysta gra na emocjach widzach. Jedna z głównych bohaterek niczym dziennikarka ze Smoleńska. Zmienia swoje zdanie i chce zaprzestać dokonywania aborcji.

Jest w tym trochę kiczu, ale można na to przymknąć oko. Nie wiem, czy Vega postąpił słusznie, mieszając tak poważny temat jakim jest aborcja, z czarnym humorem dotyczącym pracy ratowników. Bo z jednej strony oglądamy dogorywający płód w nieludzkich warunkach a następnie kobietę zakleszczoną z psem. To mieszanka wybuchowa, która nie pozwala skupić się na jednym aspekcie filmu.

Aktorzy u Vegi występują wciąż ci sami, na próżno szukać tu nowych, nieznanych twarzy. Nie zmienia to jednak faktu, że gra aktorska jest na naprawdę dobrym poziomie. Znany z Pitbulla Piotr Stramowski, bardzo dobrze odnalazł się w komediowej roli Eko-świra i niczym nie przypomina ostrego gliniarza Miami. Rewelacyjna odsłona Agnieszki Dygant czy Katarzyny Wranke to mocny plus tego filmu.

Na ekranie spotkamy również Mariete Żukowską, Tomasza Oświecińskiego, Janusza Chabiora czy Sebastiana Fabijańskiego w całkiem innej od Pitbulla, ale równie dobrej roli.

Wielu burzy się na fakt, że w filmach Vegi jest mnóstwo przekleństw. Nie oszukujmy się, zarówno w służbie zdrowia, jak i policji wulgaryzmy to chleb powszedni. Film ma być odzwierciedleniem rzeczywistości, a ona niestety taka jest.

My Polacy nie do końca lubimy oglądać tego, co nas dotyczy, czyli naszej codzienności. Wolimy amerykańskie wypasione domy, szybkie samochody, ładne dziewczyny i rodziny jak z obrazka, ale u większości z nas życie tak nie wygląda.

Podsumowując. Tak czy siak, film Patryka Vegi Botoks odniósł sukces, przez duże „S”. W ciągu weekendu obejrzało go siedemset tysięcy, a po sześciu dniach liczba ta wynosi ponad milion widzów. To z całą pewnością mocne i odważne kino.

Fanom telewizyjnym serialom z Karolakiem czy Kożuchowską, zdecydowanie odradzam. To nie głupia komedyjka z wulgaryzmami, tylko film, który rzeczywiście w pewnych kwestiach daje do myślenia. Polecam obejrzeć i ocenić samemu, a nie czytać internetowe bzdety, bo opinii jest tyle ile ludzi.

Weronika Wójcik

Reklamy

Komentarze

About the author

Łukasz Nosarzewski

Dziennikarz, Redaktor Naczelny portalu ExpressElblag.pl

Add Comment

Click here to post a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości Wideo

ENS Studio – produkcja filmów i zdjęć

Śledź Nas

Instagram

Calendar

Październik 2017
P W Ś C P S N
« Wrz   Lis »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

RSS Meks Blog

 • What is a slug in WordPress (and bad practices you should avoid)? 15/11/2018
  Want to learn what is a slug in WordPress and how important it is for your blog or a website? Take a look at our detailed guide and follow these tips on optimizing it for better SEO results! The post What is a slug in WordPress (and bad practices you should avoid)? appeared first on […]
  Ivana Cirkovic
 • 16 best free Social Media plugins for WordPress 08/11/2018
  An extensive list of great free social media plugins for WordPress to easily increase your website traffic and boost your social media appearance. The post 16 best free Social Media plugins for WordPress appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • The ultimate guide to MailChimp for WordPress 31/10/2018
  Want to know how to use MailChimp for WordPress? Look no more than this guide of ours, filled with all the tips and advice you need! The post The ultimate guide to MailChimp for WordPress appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • 3 easy ways to increase WordPress upload size limit 24/10/2018
  Looking for a way to fix the upload limit issue and increase WordPress upload size? Here are 3 ways to do it yourselves! The post 3 easy ways to increase WordPress upload size limit appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • Quickly find which WordPress template file is currently being used 19/10/2018
  A simple code snippet you can use whenever you need to find out which WordPress template file is being used on the current page. The post Quickly find which WordPress template file is currently being used appeared first on Meks.
  Meks
 • 5 simple yet effective blog monetization tips to increase your revenue 17/10/2018
  What would be some of the best blog monetization tips you can implement to earn more money blogging? Here's what we advise you. The post 5 simple yet effective blog monetization tips to increase your revenue appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • The easiest way to create anchor links in WordPress posts and pages 10/10/2018
  Want to learn how to create anchor links in WordPress in a quick and easy way? We've got you covered! The post The easiest way to create anchor links in WordPress posts and pages appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • 14+ best video editing apps that will make your work stand out in 2018 03/10/2018
  No more stress about your video work – with these video editing apps, you’ll have compelling video content in no time and all by yourselves! The post 14+ best video editing apps that will make your work stand out in 2018 appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • How to set up autoblogging with WordPress 28/09/2018
  What is autoblogging and which tools to use to set it up with WordPress? The post How to set up autoblogging with WordPress appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic
 • Top vlogging tips for beginners 19/09/2018
  Are you missing any of these vlogging tips that may help in getting your vlog career on track? The post Top vlogging tips for beginners appeared first on Meks.
  Ivana Cirkovic

Text

Distinctively utilize long-term high-impact total linkage whereas high-payoff experiences. Appropriately communicate 24/365.