fot. Express Elblag

Pół roku więcej dla kata chłopca z Elbląga? Na sprawie pojawił się obrońca! Wczoraj, 3 października sąd w Elblągu rozpatrywał apelację prokuratury od wyroku, który zapadł na Piotrze U. 16 maja. Wyrok zapadnie 10 października.

Do tego bulwersującego pobicia doszło 24 listopada ubiegłego roku na rogu ulic Płk Dąbka-Pionierska 30-latek brutalnie pobił 11-letniego Michałka, który wracał z kiermaszu szkolnego.

Piotr U. za pobicie 11-letniego chłopca oraz dźgnięcie nożem innego mężczyzny został 16 maja skazany na 5 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura od tego wyroku złożyła apelację domagając się surowszej kary dla Piotra U. Sprawa apelacyjna miała odbyć się już we wrześniu, jednak została przełożona na dzień 3 października –  ze względu na problemy zdrowotne sędziny.

Wyrok zapadnie 10 października

Wczoraj, 3 października sąd po wysłuchaniu obu stron podjął decyzję, że wyrok ogłosi 10 października. Co ciekawe i warte podkreślenia, na sprawie pojawił się obrońca Piotra U. Przy wcześniejszych sprawach nikt kata chłopca nie reprezentował, a i on sam odmawiał stawiania się na rozprawach.

„Coś kombinują, nie podoba mi się to wieczne przekładanie spraw i nagle pojawiający się ni z tego i z owego obrońca” – powiedziała nam mama pobitego chłopca.

„Wysoki sąd miał mnóstwo czasu na przeanalizowanie całego materiału dowodowego, nie rozumiem tej decyzji o kolejnym odłożeniu sprawy” – mówi nam rozczarowany ojciec pobitego chłopca.

Podjęliśmy w tej sprawie działania z policją!

Nasze wspólne działania z elbląską policją szybko doprowadziły do zatrzymania 30-letniego Piotra U, elbląska prokuratura postawiła oskarżonemu zarzut zagrożony karą do 2 lat pozbawienia wolności, dodatkowo wobec podejrzanego nie zastosowano tymczasowego aresztu, a jedynie dozór policyjny, z którego Piotr U. się nie wywiązywał.

Kiedy sprawa nabrała rozgłosu, a rodzicie pobitego Michała napisali list do Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry sprawę przeniesiono z Elbląga(ze względu na powiązania rodzinne podejrzanego z sądem w Elblągu oraz liczne zaniedbania) do prokuratury w Kartuzach, która nakazała zatrzymać Piotra U. i postawiła mu zarzut zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 5, dodatkowo zastosowała wobec podejrzanego tymczasowy areszt. Kryminalni z Elbląga ponownie, więc zatrzymali podejrzanego i doprowadzili do prokuratury w Kartuzach.

Wideo

Przypominamy nagranie, które opublikowaliśmy zaraz po pobiciu 11-letniego chłopca, które stało się kluczowym materiałem dowodowym oraz dzięki któremu między innymi udało się ustalić sprawcę pobicia.

Daj nam znać!

Przypominamy, że całodobowo wysyłać nam możecie zdjęcia, filmy oraz informacje, właśnie poprzez e-mail, jak również przez „Szybki Kontakt – klikając tutaj”. Całodobowo czekamy także na zgłoszenia od naszych Czytelników pod numerem telefonu +48 668 054 444

Łukasz Nosarzewski, Redaktor Naczelny

Komentarze